Home Tags Mark zuckenberg

Tag: mark zuckenberg

Meta zhvillon kompjuterin më të shpejtë në botë me inteligjencë artificiale

Themeluesi i kompanisë Facebook, Mark Zuckerberg, ka njoftuar se Meta ka zhvilluar atë që ata besojnë të jetë super-kompjuteri më i shpejtë në botë...

A është Facebook vërtet i gatshëm për zgjedhjet 2020?

Që kur agjentët rusë dhe oportunistët e tjerë abuzuan me platformën e saj në një përpjekje për të manipuluar zgjedhjet presidenciale 2016 të SHBA,...

Facebook merr masa drastike ndaj liderëve botërorë: Fshin postimet që i...

Facebook dhe Twitter kanë fshirë disa postime në platformat sociale të bëra nga liderë botërorë, të cilat sipas tyre, përhapin dezinformim në lidhej me...
SiteLock