Wednesday, February 1, 2023
Home Tags Maradona

Tag: maradona

“Dora e Zotit”, Maradona frymëzoi filmin e Sorrentinos dhe pa dashje...

“Për mua është vendi më i bukur në Tokë”,  i tha Paolo Sorrentino Filippo Scottit, aktorit që luan rolin më të ri të regjisorit...

Dalin në ankand pasuritë e Maradonës me një vlerë marramendëse, shtëpi,...

ARGJENTINË-Dy BMW, letra nga Fidel Castro dhe shtëpia që Diego Maradona u dha prindërve të tij, janë në listën e gjatë të aseteve që...

Avokati i Maradonës shokon me dëshminë e tij: Ai u...

Më 20 Nëntor do të mbushet 1 vit nga vdekja e legjendës së futbollit Maradonës. Në prag të përvjetorit të parë të ndarjes nga jeta...

Pele apo Maradona: Kush ishte futbollisti i shekullit XX?

Në botën e futbollit ka shumë rivalitete të vjetra, por ai midis Brazilit dhe Argjentinës, me protagonistë dy kampionë si Pele dhe Maradona ,...

Propozimi interesant, Argjentinë-Itali të luajnë Superkupën Maradona

Superkupa Maradona është ideja më e re që vjen nga Argjentina. Mediat në shtetin amerikano-jugor, që triumfoi në Copa America, kanë hedhur idenë e...

Maradona dorëlëshuar, zbulohen shpenzimet marramendëse për të afërmit dhe miqtë

Udhëtime ajrore, taksa, dhurata, telefona celularë, fatura mjekësore dhe madje edhe automjete të blinduara. Bujaria e Diego Armando Maradonës ndaj familjes dhe miqve tani...

Porsche 911 i legjendës Maradona del në ankand, mund të shitet...

Një makinë luksoze, Porsche është nxjerrë në ankand dhe synohet që të shitet për një vlerë të lartë. Sipas CNN, makina është përdorur nga...

Del video e Maradonës para se të jepte frymën e fundit,...

Ndarja nga jeta e Diego Armando Maradonës është shoqëruar me polemika të shumta. Më 24 nëntor, pak para se të marrë frymën e fundit, Maradona...

Vajza e Maradonës, e tronditur nga audio e mjekut personal të...

Në një mesazh në Instagram, Dalma Maradona, vajza e “Pibe de Oro”, komentoi audion tronditëse të bisedave në ditën e vdekjes së ish-yllit të...

E dhimbshme, publikohet audio e mjekut të Maradonës: Bullafiqi po vdes!

Mesazhet zanore të Leopoldo Luque, neurokirurg i Diego Armando Maradonës dhe mjeku personal tij, kanë tronditur opinionin në Argjentinë. Dhe jo vetëm. “Rri e...
SiteLock