Home Tags Maqedonia

Tag: maqedonia

Maqedonia e Veriut shpall 5 diplomatë rusë ‘non grata’

5 diplomatë rusë janë shpallur non grata nga Maqedonia e Veriut, ndërsa kanë kërkuar largimin e tyre  brenda 5 ditëve. Nota e protestës Ministria...

Zv.kryeministri i RMV: Vendet që nuk iu bashkuan iniciativës ‘Open Balkan’,...

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Fatmir Bytyqi, vizitoi sot Panairin Ndërkombëtar të Tiranës, ku pasqyrohet një Ballkan pa kufij ekonomikë. Bytyci tha për “News 24”...

Aksidenti tragjik me 45 viktima në Bullgari, Rama: Dhimbje e thellë...

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllime lidhur me tragjedinë në Bullgari ku një autobus mori flakë dhe ku humbën jetën 45 shqiptarë nga Maqedonia...

Maqedonia e Veriut konfirmon mbi tetë mijë raste aktive me...

Në spitalin për fëmijë në Kozle është hospitalizuar një 21 vjeçar i infektuar me coronavirus. Fëmijët  janë rreth moshës nga 2 deri në 16- vjeç,...

Humbja e thellë e mazhorancës në vendore çoi në rënien e...

Çfarë kishte parashikuar zv. kryeministri Artan Grubi dhe kryetari i ZMRO-DPMNE Hristijan Mickoski para zgjedhjeve vendore për Report Tv. Dorëheqja e mbrëmshme e kryeministrit Zoran...

Qytetarët në Tetovë marshim paqësor në nder të viktimave nga zjarri...

Në Tetovë të Maqedonisë së Veriut sot do të zhvillohet një marshim në nder të viktimave që humbën jetën nga zjarri në spitalin Covid. Marshimi...

Veliaj vizitë në Shkup, takim me Ali Ahmeti dhe zv/kryeministrin Grubi

Zëvendëskryeministri i parë, njëkohësisht ministër për sistemin politik dhe marrëdhëniet ndërmjet bashkësive në Maqedoninë e Veriut, Artan Grubi priti në zyrën e tij, me...

Ndryshime në Kodin Penal për të rritur sigurinë e gazetarëve në...

Autoritetet maqedonase kanë iniciuar ndryshimet në Kodin Penal, ku pritet që sulmi ndaj gazetarëve të trajtohet si sulm ndaj personit zyrtar. Në gjë e...

Filloi aplikimi për subvencione për biçikleta dhe skuter elektrik nga Bashkia...

Bashkia e Shkupit sot ka publikuar thirrjet për ndarje të subvencioneve për blerje të biçikletave dhe trotinetëve elektrik për vitin 2021. Aplikimi do të...

Maqedoni/ Gastronomia do të protestojë deri në plotësimin e kërkesave të...

Gastronomia prej nesër në mesditë do të fillojë me protesta para Ministrisë së Financave, të cilat do të zgjasin derisa të plotësohen kërkesat e...
SiteLock