Home Tags Maqedoni e veriut

Tag: maqedoni e veriut

Meta takon Kryeministrin e mandatuar të Maqedonisë së Veriut: Të dy...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit sot në një takim të përzemërt nga Kryeministri i mandatuar për të formuar Qeverinë e ardhshme të...

Presidenti Meta nis sot vizitën zyrtare në Maqedoninë e Veriut, axhenda...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nis sot vizitën e tij treditore në Maqedoninë e Veriut. Meta fillimisht do të pritet me një ceremoni të...

Maqedonia e Veriut gjobë për ata që punojnë të dielën, kategoritë...

Maqedonia e Veriut ka miratuar një ligj lidhur me ushtrimin e punës gjatë të dielave, sipas të cilit, punonjësit do të duhet të mos...

Pritet rritja e çmimit të energjisë elektrike në Maqedoninë e Veriut

Autoritetet maqedonase sigurojnë konsumatorët familjarë se energjia elektrike nuk do të shtrenjtohet më tepër se dhjetë përqind, ndërkohë që kompanitë prodhuese dhe të menaxhimit...

Aksidenti tragjik në Bullgari/ 45 trupat e shqiptarëve mbërrijnë në Shkup,...

Me dy aeroplanë ushtarakë, kanë mbërritur sot në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit trupat e 45 viktimave të aksidentit tragjik të 23 nëntorit në Bullgari....

Vaksina kusht për në kafe, zbrazen lokalet në Maqedoninë e Veriut

Me telefona në duar, apo certifikatë në letër, qytetarët që janë drejtuar drejt kafeneve, ndalojnë përpara lokaleve dhe dëshmojnë se janë vaksinuar apo e...

Nga sot hyn në fuqi “Certifikata e Vaksinimit” në Maqedoninë e...

Nga dita e sotme qytetarët në Maqedoninë e Veriut do të duhet të tregojnë një certifikatë vaksinimi për të frekuentuar restorante, kafene apo ndonjë...

Ali Ahmeti zbulon në 20 vjetorin e Marrëveshjes së Ohrit se...

Ditën e djeshme, Maqedonia e Verit ka shënuar 20 vjetorin e Marrëveshjes së Ohrit. Në kujtim të kësaj dite, kryetari i Bashkimit Demokratik për...

Ali Ahmeti: Ballkani i Hapur nuk është ripushtim për Kosovën, çfarë...

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, vlerëson se Kosova duhet të shohë interesin e saj në raport me zhvillimet rajonale, por...

‘Ballkani i Hapur’/ Zaev: Më pak histori dhe më shumë ekonomi....

“Ballkani i Hapur” është titulli kryesor i panelit në Forumin Ekonomik Rajonal që po mbahet sot në Shkup. Pjesë e këtij paneli janë kryeministri...
SiteLock