Home Tags Mali i zi

Tag: mali i zi

Mali i Zi shpall non-grata gjashtë diplomatë rus

Gjashtë diplomatë ruse janë shpallur non-grata nga Mali i Zi ditën e sotme. Departamenti deklaroi në Twitter se vendimi është marrë për shkak të aktiviteteve...

Abazoviç takon Kreun e Kishës Ortodokse Serbe: Jemi në rrugën e...

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç ka pritur në jë takim ditën e sotme patriarkun e kishën ortodokse serbe Porfirin. “Është obligim i shtetit...

Shakaja dhe realiteti gjithnjë takohen bashkë në Mal të Zi

Nga Edin Smailović Nga periudha e studimeve në Sarajevë, më kujtohet mirë  batuta se kur dikush thërriste "ministër" në rrugë, gjysmat e  njerëzve kthenin kokën....

Pas alarmeve për bombë reagon Gjukanoviq: Siguria e qytetarëve është prioritet,...

Presidenti i Malit të Zi Milo Gjukanoviq u bëri thirrje organeve kompetente shtetërore që të reagojnë urgjentisht ndaj raportimeve të fundit për vendosjen e...

Tronditet Mali i Zi/ Kërcënime për bomba në shkolla dhe 11...

Mëngjesin e sotëm shteti i Malit te Zi është tronditur nga disa kërcënime me bomba. Në zyrat e komunave, të shkollave dhe policisë kanë mberritur...

Shkodranët i drejtohen Malit të Zi për t’u furnizuar me karburant,...

Rritja e menjëhershme e çmimit të karburantit në vend ka nxitur qytetarët e Shkodrës që të shkojnë në shtetin fqinj në Malin e Zi...

Rrëzimi i qeverisë dhe shkarkimi i kryeparlamentarit, tre skenarët që mund...

Janë tre skenarë të mundshëm për dhënien fund të krizës politike njëmujore në Mal të Zi, e cila kulmoi në katër ditët e fundit...

Mali i Zi pa qeveri, pritet shkarkimi dhe i kryetarit të...

Parlamenti malazez do të diskutojë sot çështjen e shkarkimit të kryetarit së parlamentit Aleksa Baçiç. Propozimi ka ardhur nga dy partitë “E Bardha mbi...

Të papunë e milionerë/ Mali i Zi, projektligj për prejardhjen e...

Qeveria në Mal të Zi prezantoi projektligjin për prejardhjen e pasurisë. Nëse ligji kalon në parlament do të mundësojë edhe zbardhjen e rasteve të...

Nuk kishte test PCR negativ, kryeministri i Malit të Zi nuk...

Kryeministri i Malit të Zi, raportohet që nuk është lejuar të futet në Shqipëri në doganë, për shkak se nuk kishte një test PCR...
SiteLock