Home Tags Majko

Tag: majko

Rama i nxori nga “dera”/ Fatmir Xhafaj, Mimi Kodheli dhe Pandeli...

Në listën e kandidatëve të PS-së në Tiranë në zgjedhjet e 25 Prillt ra në sy fakti që kryeministri Rama tentoi të largonte disa...

Remitancat 1.1 miliard Euro në vit, përdoren për konsum/ Majko: Jemi...

Në ditën ndërkombëtare të Remitancave, Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko ka tërhequr vëmendjen se Shqipëria është shumë vonë në kanalizimin në mënyrë...

Basha u ankua për votën e emigrantëve, Majko me ironi: Gëzuar...

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko i është përgjigjur Partisë Demokratike në lidhje me votimin e emigrantëve për zgjedhjet e 25 prillit. Majko sqaron...

Pandeli Majko del me mesazhin e fuqishëm: Ditët kur pohuam vetveten…

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko ka kujtuar 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s në Serbi. “Sot është përvjetori i Luftës së Kosovës në vitin...

Ministrja Kushi: Tekstet mësimore të unifikuara, arritje e rëndësishme për diasporën...

Dy ministrat Majko dhe Kushi firmosin paketën e dokumenteve për procedurat dhe shpalljen e konkursit. Në ambientet e Qendrës së Botimeve për Diasporën, Ministrja e...

“Konflikti Nano-Berisha kishte arritur kulmin”, ish-kryeministri: Arsyetova dhe nxora në skenë...

Ish-kryeministri Fatos Nano ka folur për dorëheqjet e tij gjatë karrierës politike dhe rikthimet sërish në skenë. Ai u shrpeh në emisionin “Opinion” se dorëheqjet...

Ministri Majko acarohet me deputetin e opozitës: Nuk kam ardhur të...

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko i thirrur në interpelancë lidhur me çështjen e votës së emigrantëve, është përplasur në Kuvend me deputetin e opozitës...

Celibashi kundër Majkos: Pa statusin e emigrantit dhe po nuk regjistruan...

Edhe pse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende nuk ka një përgjigje përfundimtare nëse emigrantët do të mund të votojnë jashtë vendit në zgjedhjet parlamentare...

Aleati i Bashës i përgjigjet menjëherë ministrit Pandeli Majko: Opozita do...

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, thotë se lëvizja e qeverisë Rama për të mundësuar votën e emigrantëve më 25 prill nuk duhet të...

Pandeli Majko del me paralajmërimin e papritur: Këtë duhet ta dinë...

Ministri për Diasporën,  Pandeli Majko ka mbajtur sërish në qëndrim mjaft të fortë ndaj deklaratës së Vuçiç-it për luftë dhe zhvillimeve të fundit politike....
SiteLock