Home Tags Magani

Tag: magani

Teuta rikthehet në Niko Dovana me fitore

Rikthim në Durrës me fitore dhe Teuta vazhdon kryesimin. Teuta ka përuruar fushën e stadiumit “Niko Dovana” me një triumf të vështirë kundër Laçit,...

Magani: Me Tiranën për të marrë tre pikë

Trajneri i Teutës, Gugash Magani, e ka vlerësuar si meritë të të gjithë lojtarëve ecurinë e deritanishme të skuadrës që, përveçse në katër javë...

Magani: Duhet të jemi të kujdesshëm ndaj Besës

Trajneri Gugash Magani ka bërë të mundur që edhe tek Teuta të ndërtojë një kontigjent me mentalitet fituesi dhe dalëngadalë, falë punës së tij...

Merkato, afrimet dhe largimet nga ekipi durrsak

E ndërsa janë në pritje të një mesfushori për të kompletuar skuadrën, Teuta po vijon përgatitjet me intensitet të lartë. Durrsakët nga sa mësohet...

Magani: Duhet ta zgjidhim kualifikimin që në Durrës

Trajneri i Teutës, Gugash Magani, ka projektuar skuadrën me të cilën do të përballet ndaj moldavëve. Magani ka theksuar se do ta kërkojë kualifikimin...

Magani: Jemi në bisedime me tre lojtarë cilësorë

Skuadra e Teutës vijon pushimet në pritje të fazës përgatitore, e cila me shumë mundësi do të zhvillohet në Bullgari, duke nisur që nga...

Magani: Vendi i dytë është objektivi ynë

Teuta vijon stërvitjen për ndeshjen e radhës që do të zhvillojë në fundjavë. Ku kanë mbetur dhe tre ndeshje nga fundi i kampionatit, Teuta...

Magani: Duhet të rimarrim vendin e dytë

Në analizën e tij për humbjen e fundit trajneri Gugash Magani pranon se skuadra nuk bëri paraqitjen që pritej, dhe për këtë ka kërkuar...

Magani: Me Kukësin vetëm për fitore

Teuta është duke u dhënë dorën e fundit përgatitjeve dhe ndihet gati për sfidën e radhës ku durrsakët do të kërkojnë tre pikë kështu...

Kampi durrsak, optimizëm për sfidën kundër korçarëve

Në kampin durrsak kanë vijuar përgatitjet për sfidën e ardhshmë ndaj Skënderbeut, që do të luhet në Korçë, në fundjavë. Pavarësisht vështirësisë që paraqet...
SiteLock