Home Tags Macron

Tag: macron

Kryeministri Hoti takim me presidentin Emmanuel Macron

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka udhëtuar dje për në Paris, ku sot pritet të takohet me Presidentin e Republikës...

Macron sfidon presionin e BE-së ndaj Francës për negociatat

Presidenti i Francës Emanuel Macron dërgoi javën që po përfundon disa mesazhe në drejtim të Shqipërisë. Fillimisht, me një mesazh në shqip në rrjetin...

Pasojat e tërmetit/ Macron: Jam pranë jush, konferencë donatorësh për Shqipërinë

Presidenti francez Emanuel Macron ka deklaruar gjatë një konference shtypi se e ka ndjekur nga afër situatën e rëndë të tërmetit në Shqipëri. Ai tha...

Samiti i NATO-s në Londër ku është Trump dhe Macron, ja...

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, u nis drejt Londrës ku si pjesë e delegacionit shqiptar, do të ndjekë punimet e samitit të rëndësishëm të...

Vuçiç zbulon nga Parisi datën kur hapen negociatat e Shqipërinë dhe...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç tha pas takimit me homologun e tij francez Emmanuel Macron se BE do të hapë në mars negociatat me...

Presidenti francez e quan “bombë me sahat”, reagon ashpër Bosnje-Hercegovina

Kanë vijuar sot ankesat për intervistën e kontestuar të presidentit francez Emmanuel Macron një ditë më parë, ku mes të tjerave ka përshkruar Bosnjën...

Macron: BE të reformohet para se të hapë negociatat me Tiranën...

Në një intervistë me revistën The Economist, Presidenti francez Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevojë për të reformuar procedurat e anëtarësimit para se...

Macron paralajmëron Evropën: NATO në prag të vdekjes

Presidenti francez Emanuel Macron tha në një intervistë për gazetën e njohur britanike “The Economist” se NATO është në prag të vdekjes bashkjë me...
SiteLock