Home Tags Macron

Tag: macron

Kryeministri Rama sot vizitë në Francë, zbulohet takimi që po mbahet...

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme do të udhëtojë drejt Parisit në Francë, ku pritet të ketë një takim me Presidentin Emmanuel Macron. Por fillimisht,...

ANALIZA: Mario Dragi dhe Emanuel Makron, “çifti” i ri që mban...

Nga Ben Hall Emërimi i Mario Dragi si kryeministër i Italisë me një mbështetje të gjerë të shumicës së partive parlamentare, është vlerësuar si një lajm i mirë për Italinë por edhe për BE-në. Por ai është gjithashtu një...

Përtej shkundjes së perëndimit

Nga Ditmir Bushati Një vit më parë, Konferenca vjetore e Sigurisë së Mynihut ishte ngjarja e fundit ndërkombëtare që ndodhi para se bota të mbyllej,...

Macron i bën thirrje Europës dhe SHBA-ve: Dërgoni 4-5% të vaksinave...

Presidenti francez Emmanuel Macron u ka bërë thirrje Europës dhe SHBA-ve të dërgojnë urgjentisht deri në 5% të furnizimeve të tyre të vaksinave koronavirus...

Shtohet tensioni mes dy shteteve/ Erdogan i drejtohet kryeministrit grek: Mos...

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se “bota duhet ta dijë se nuk do të lejojmë që qipriotët turq të jenë më tej...

Ulen tensionet, Macron: Presim kontributin e Turqisë në stabilitetin e Europës

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron në një letër që i ka dërguar presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan i ka përcjellë pritshmërinë e kthimit...

Kryeministri spanjoll në karantinë, pati kontakt me Macron

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez është në karantinë për shkak të kontaktit të tij kohët e fundit me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, i...

Erdogan sulmon sërish Macron: Shpresoj që Franca të “çlirohet” prej tij

Presidenti i Turrqisë, Rexhep Tajip Erdogan ditën e sotme tha se shpresonte që Franca të “çlirohet” së shpejti nga Emmanuel Macron, duke e përshkruar...

Lufta kundër COVID-19, Presidenti Macron jep lajmin e mirë: E keqja...

Presidenti Emanuel Macron ka dhënë një lajmë të mirë për Francën. Duke filluar nga kjo fundjavë, do të nisë lehtësimin e bllokadës anti-COVID ,...

Pas deklaratave të Makron për Islamin/ Pogba merr vendimin drastik, s’do...

Mesfushori Pol Pogba ka marrë një vendim drastik, teksa ka vendosur të mos luajë më me fanellën e kombëtares së Francës. E gjitha lidhte me deklaratat dhe...
SiteLock