Home Tags Macron

Tag: macron

Albin Kurti pritet sot nga presidenti francez në Pallatin Elisee

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, sot do të takojë presidentin e Francës Emmanuel Macron. Në orën 19:30, Kurti do të pritet në Pallatin Elisee në...

Euro 2020, Macron karikon “Les Bleus”: T’i shkojmë deri në fund

Që Europiani i futbollit është një ngjarje e rëndësishme këtë nuk e tregon vetëm interesi i publikut, por edhe ai i drejtuesve të shtetit,...

Macron: Është koha që Maqedonia e Veriut të fillojë negociatat me...

Presidenti francez Emmanuel Macron pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev deklaroi se ishte koha që Maqedonia e Veriut të fillojë negociatat me Bashkimin Evropian...

Francë, të rinjve u ndahen nga 300 euro për t’i shpenzuar...

Aplikacioni për telefona të mençur i sapo hapur, u jep të rinjve në Francë një pako kredi për ta shpenzuar në fushën e artit. Pas...

NATO-ja do të vazhdojë trajnimin e forcave afgane edhe pas tërheqjes

NATO-ja ka thënë se do të vazhdojë trajnimin e forcave afgane të sigurisë jashtë Afganistanit, pasi trupat ndërkombëtare të tërhiqen nga ky shtet në...

Macron letër të hapur Albin Kurtit, i bën kërkesën urgjente për...

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka shkruar një letër urimi kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, ku ndër tjerash ia ka përmendur dialogun me...

Covid-19, Merkel, Macron dhe Putin diskutojnë për vaksinat

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane Angela Merkel kanë diskutuar me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin në lidhje me bashkëpunimin e mundshëm...

Rama shkoi me urgjencë në Paris, Ralf Gjoni nxjerr prapaskenat dhe...

Deputeti Ralf Gjoni shpërtheu ndaj qeverisë Rama sot në Kuvend dhe shprehu hapur pakënaqësinë e tij ndaj projektligjeve që pritet të miratohen, një prej...

Nis takimi i rëndësishëm Rama-Macron në Paris, çfarë pritet?

Sapo ka nisur takimi mes Presidentit të Francës, Emmanuel Macron me kryeministrin Edi Rama në Paris. Pas takimit dypalësh Presidenti Macron dhe kryeministri Rama do të...

Do të ketë guxim Rama t’i dalë kundër antishqiptarit francez?

Nga Spartak Ngjela Rama është thirrur urgjent në Paris, për t'u takuar me presidentin francez Makron. Nuk iu bën përshtypje që pse këtë kryeministrin tonë e...
SiteLock