Home Tags Macron

Tag: macron

Macron bisedë telefonike me Zelensky: Rrisim mbështetjen ukrainase

Presidenti Emmanuel Macron tha se Franca do të rrisë mbështetjen ushtarake dhe humanitare për Ukrainën. Këtë deklaratë ai ia ka bërë homologut gjatë një...

Fytyra e Macron mbulon Akademinë e Arteve/ Rama: Urime për fitoren,...

Kryeministri Edi Rama ka uruar Emmanuel Macron pasi exit pollet e nxorrën fitues dhe i dhanë mandatin e dytë si President. Në një postim...

Presidenti Meta uron homologun francez: Shpresoj që rizgjedhja juaj, do të...

Presidenti Ilir Meta ka uruar përmes një shënimi në facebook, presidentin e rizgjedhur të Francës, Emmanuel Macron. Meta shkruan se shpreson që rizgjedhja e...

“Negocioi me Hitlerin”/ Pas përfundimit të takimit, Polonia akuzon rëndë Macron...

Kryeministri polak Mateusz Morawiecki ka kritikuar presidentin francez për dështimin e tij për të gjetur një zgjidhje diplomatike për luftën në Ukrainë, sipas The Times. “President...

Shtrëngime duarsh dhe biseda, Rama ndan fotot nga samiti i NATO-s

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale foto gjatë takimit me krerët e shteteve pjesë të NATO-s gjatë samitit të mbajtur sot në...

‘Palaço’/Plas keq mes Presidentit francez Macron dhe kryeministrit britanik, Johnson

Presidenti francez, Emmanuel Macron, duket se nuk është përmbajtur gjatë një bisede që ka zhvilluar me kryeministrin britanik, Boris Johnson, teksa e cilësuar këtë...

Komunikimi që mposhti divergjencat, marrëdhënia Merkel-Macron

Pallati Elysee e quajti dekoratën ndaj Merkelit një shenjë të "miqësisë solide franko-gjermane". Në fakt ai është një vlerësim i veçantë. Me Kryqin e...

Skandali i përgjimit me programin izraelit, mes të shënjestruarëve edhe Macron

Autoritetet franceze kanë nisur hetimet pas dyshimeve se disa gazetarë janë spiunuar përmes një programit izraelit, të quajtur Pegasus. Programi u është shitur qeverive...

Festa Kombëtare e Francës, Meta uron Macron-in: Mirënjohje për mbështetjen në...

Presidenti Ilir Meta ka uruar homologu e tij francez, Emmanuel Macron për Festën Kombëtare të Francës, Ditën e Bastijës. Me një postim në facebook,...

Emannuel Macron: Hiqni dorë nga leksionet për shqiptarët e serbët

Samiti i krerëve të BE-se përfundoi me ndarje të thellë mes shteteve ish-komuniste që mbrojtën qeverinë hungareze dhe atyre të perëndimit që kërkuan që...
SiteLock