Home Tags LVV

Tag: LVV

Emri Vetvendosje, juridikisht përkthehet, “ndryshim kufijsh”

Nga Kreshnik Spahiu Ambasada amerikane më kërkoi 8 vite më parë të mos mbaja asnjë marrdhënie me Albin Kurtin, por unë bëra të kundërtën dhe...

Vetëvendosja s’po e lë vdekjen m’u bë LAJM

Kryeministër,i kofsh' fal situatës se nesër kisha doktoru në profilin tënd.E që dalë e gjallë prej situatës, veç me ty kam m'u marrë. Ja kam...

LDK me mocion mosbesimi për rrëzimin e qeverisë Kurti

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas një mbledhjeje të kryesisë së partisë së tij, konfirmoi se LDK do të iniciojë mocion...

Thaçi, Kurti dhe LDK pa qëndrime unike

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pas kthimit të tij nga SHBA-së tha se takimi i tij me Presidentin serb Alaksandar Vuçiq në Shtëpinë e...

Me Kurtin dhe Qeverinë LVV-LDK filloi ndryshimi i madh

Nga Skënder Sadri KAPITI Me Kurtin Kryeministër ka filluar e po marrin ndëshkimin e merituar politikat dhe politika e vjetër e inferioritetit dhe e papërgjegjshmërisë kombëtare e...

Urime qeveria “Kurti” – si Qeveri e VETTING-ut, shpresës dhe e...

Nga Skënder Sadri KAPITI Arritja e marrveshjes së Kualicionit LVV-LDK  dhe formimi i qeverisë është fundi i regjimeve gjysmako-demokratike dhe korruptive të këtyre 20 viteve; është shfronësim dhe...

Kryesia e LDK-së diskuton për marrëveshjen me LVV-në

Lidhja Demokratike e Kosovës po mban mbledhjen e Kryesisë së partisë, për siç është thënë “përgatitje” për seancën e së hënës, ku pritet të votohet...

Vendet Quint-it mohojnë ndëmjetësimin në bisedimet për qeverinë

Vendet e Quint-it kanë thënë përmes një deklarate se nuk mbështesin asnjë kandidat ose parti politike në Kosovë, gjatë procesit të formimit të qeverisë. Përmes...

Kurti: Ende nuk kemi marrëveshje me LDK-në, po presim t’i kthehemi...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka bërë të ditur se edhe pas dorëzimit të emrit për mandatar për kryeministër ende nuk kanë arritur...

Vetëvendosje propozon Albin Kurtin mandatar për Kryeministër, vendimi i dorëzohet presidentit...

Lëvizja Vetëvendosje në bazë të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për Kryeministër në Qeverinë e re të vendit. Ky...
SiteLock