Home Tags LVV

Tag: LVV

Zgjedhjet në Kosovë/ Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa deputetë...

Lëvizja Vetëvendosje, që pas numërimit të votave të rregullta ka 47.85% të votave, siguroi 56 ulëse në Kuvend. Partia Demokratike e Kosovës, si e...

Lulzim Basha: Pas 25 prillit do bashkëpunoj me Vetëvendosjen

Në një dalje për shtyp, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përgëzuar të gjitha forcat politike në Kosovë pas zgjedhjeve të mbajtura atje. Për...

DW: LVV fiton zgjedhjet parlamentare në Kosovë, dy partitë tradicionale LDK...

Në Kosovë u zhvillua një proces zgjedhor i qetë, pa asnjë incident dhe në një mot të ftohtë dhe me masa të rrepta kundër...

Paskal Milo e thotë me bindje të plotë: Ju tregoj se...

Ish-ministri i Jashtëm, Paskal Milo, ka komentuar situatën politike në Kosovë. Teksa jemi vetëm një ditë larg zgjedhjeve të parakohshme Parlamentare, Milo u shpreh se...

A do ketë bashkim me Shqipërinë? Tërhiqet Albin Kurti: Me Ramën...

Kreu i VV, i cili është kandidat për kryeministër, Albin Kurti ka folur lidhur me objektivat që ka për marrëdhëniet me Shqipërinë nëse zgjidhet...

Kryeministër “hero” mund të bëhej Albin Kurti me nënshkrimin e një...

Dialogu Kosovë-Serbi pritet të përmbyllet me qeverisjen e re e cila do të formohej pas 14 shkurtit. Qeveria e Vetëvendosjes me në krye Albin Kurtin...

Kurti e Osmani nisin fushatën: Zgjedhjet e 14 Shkurtit janë referendum

Kandidati për kryeministër i Lëvizjen Vetëvendosje, Albin Kurti, bashkë me Vjosa Osmanin, ushtruesen e detyrës së presidentes njëherësh dhe kryetare e Kuvendit, kanë zhvilluar...

Kush janë kundër LVV, Kurtit dhe Osmanit

Nga Skënder S.KAPITI Kundër LVV, Kurtit dhe kundër  Osmanit  janë: padrejtësia,korrupsioni, hajnija,  tradhtia   dhe ankthi, fanatizmi, frika e paniku i humbjes  që ka mbërthyer  politiën...

Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike për herën e dhjetë në Kuvend, a...

Qeveria e Kosovës pritet që ta dërgoj për herë të dhjetë Projektligjin e Rimëkëmbjes Ekonomike në Kuvend, pasi për nëntë herë radhazi ka dështuar,...

Analiza e fajit!

Nga Kimete Berisha 1. Kam punuar shumë për koalicionin LVV-LDK.Kam shku aq larg, sa edhe babës ju kam 'përzi' n'votë.Kam besu shumë në rininë (pastërtinë)...
SiteLock