Home Tags LVV

Tag: LVV

Nëse opozita e 14 Shkurtit arrin të krijojë krizë, vetë asaj...

Nga Skënder Sadri KAPITI Tani pas zgjedhjeve të  14 Shkurtit 2021 dhe të fitores referendare të VETËVENDOSJES dhe të Listës së Vjosa Osmanit pritet që...

Vjosa Osmani presidente? Zbardhen lëvizjet e fundit të Albin Kurtit me...

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit ende nuk janë certifikuar. Mirëpo, partia e parë e dalë nga zgjedhjet, Lëvizja Vetëvendosje tashmë e ka...

Çfarë po ndodh në Kosovë? Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit marshim...

Ditën e sotme gratë festojnë, por Lëvizja Vetëvendosje në Prishtinë vendosi të marshojë rrugëve të qytetit. I pranishëm mes marshit ishte dhe Albin Kurti, partia...

Albin dhe Vjosa mos harroni, por kini parasysh këto!

Nga Skënder Sadri KAPITI Drejtësia e pavarur dhe lufta kundër krimit e korrupsionit, janë zotim e premtim kryesor e parësor i VETEVENDSJES dhe  Vjosa Osmanit...

Eksperti i njohur amerikan: Kurti po bën gabim të madh, ky...

Eksperti amerikan për Ballkanin Perëndimor, Alon Ben-Meir, vlerëson se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, bëri gabim të madh kur i premtoi Turqisë se...

Kurti i dërgon letër Erdoganit dhe Netanyahut, tregon vendimin që ka...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti u ka kthyer letrat e urimit që i erdhën atij ditë më parë nga presidenti i Turqisë, Recep...

Dialogu me Serbinë/ Albin Kurti ia bën të qartë të dërguarit...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shprehur sërish qëndrimin e tij se procesi i dialogut me Serbinë do të mbetet prioritet i katërt...

Albin Kurti i vendosur kundër koalicioneve, paralajmëron “blerje” deputetësh nga partitë...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryeministri i ardhshëm i Kosovës ka deklaruar se është i bindur që partia e tij nuk do të ketë...

Si do të rrjedhin procedurat për formimin e qeverisë së re...

Procesi i numërimit të votave të ardhura nga diaspora dhe ato me kusht akoma po vazhdon, ndërsa për votat e rregullta tashmë ka përfunduar...

Albin Kurti doli sot pro bashkimit Shqipëri- Kosovë, vjen reagimi i...

Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla i pyetur lidhur me deklaratën e kryetarit të VV, Albin Kurti për bashkim kombëtar mes Kosovës dhe Shqipërisë,...
SiteLock