Home Tags Lutje

Tag: lutje

“Do të martohem kur ta vendosë Zoti”, takimi i Ben Blushit...

Nga Ben Blushi Isha në Xhaminë e Shkodrës. Një vajzë e mbuluar u afrua te hyrja e grave. Të të bëj një fotografi, e pyeta? Nuk është...

Evropa Perëndimore e gjunjëzuar nga përmbytjet, Xhaçka: Zemra dhe mendja jonë...

Ministrja për Europen e Punët e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar pas situatës emergjente në Europën Perëndimore nga reshjet e dendura të shiut që...

Lutje publike për kryeministrin e sapozgjedhur të Shqipërisë Edi Rama

Nga Berat Buzhala  Lutje publike per kryeministrin e sapozgjedhur te Shqiperise: Hape nje pike/punkt per vaksinimin e kosovareve dikund afer kufirit. Une e di qe edhe...

Durrës 1968/ Një vit nga ndalimi për t’ju lutur Krijuesit, në...

Nga Aleksandë Cangonja Durrës 1968 një vit nga ndalimi për tju lutur Krijuesit, në Durrës vjen sekretari i parë i partisë Komuniste Shqiptare shoku Enver...

Misteri i lutjeve/ Duke shqyrtuar një poezi per lutjet

Nga Gezim Llojdia Lutjet në të gjithë botën kanë një drejtim. Perëndisë së qiejve. Frymës që është shpjegimi për atë që ne e quajmë ,fuqinë...

Lutet Papa Françesku: I kërkova Zotit që të ndalonte epideminë

“Unë i kërkova Zotit t’a ndalonte epideminë e koronavirusit”, tha Papa Francesku gjatë një interviste ekskluzive për La Repubblica. Papa tregon se si po i kalon...

Edi Rama është katolik, por drejtohet me një lutje kuranore

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zgjedhur që ta shpërndajë një foto në të cilën ka një ajet kuranor, librit të shenjtë të fesë...

Papa Françesku ngushëllon Shqipërinë: Lutje për viktimat dhe të mbijetuarit

Në emër të Papa Françeskut, Sekretari Kardinal i Shtetit, Pietro Parolin, dërgoi një telegram ngushëllimi për viktimat e tërmetit të së martës në Shqipëri. Papa...
SiteLock