Home Tags Lutfi dervishi

Tag: lutfi dervishi

Le të bëhemi gati për vajtimin e radhës!

Nga Lutfi Dervishi Cila është koha që fiton nga Tirana në Durrës nëse nuk e nget makinën me 90 km/orë, por me 150 km/orë? Jo...

Lutfi Dervishi ironizon: Situata në Tiranë mund të dalë jashtë kontrollit,...

Gazetari Lutfi Dervishi ironizon mesazhet dhe shënimet e shumta në rrjetet sociale, të shqiptarëve që kërkojnë largimin nga pankina të trajnerit të Juventus Andrea...

Dallimet Kosovë – Shqipëri!

Nga Lutfi Dervishi 1- Në Shqipëri më shpesh bien tërmetet se qeveria, në Kosovë është e kundërta! 2- Në Kosovë policia gjobit ministrin, në Shqipëri është...

Nga përplasja me Metën te zërat brenda PS, Lutfi Dervishi zbulon...

Emërimi i Bledi Çuçit si ministër i Brendshëm, gjykohet nga analisti Lutfi Dervishi si një përpjekje e kryeministrit Rama për të qetësuar ujërat mes...

Rregulla elementare për raportimin e vetëvrasjeve

Nga Lutfi Dervishi  1. Mos boto foto ose shënime që mund të ketë lënë i ndjeri 2. Mos raporto identitetin 3. Mos raporto detaje specifike ose metodën...

Një ndjesë për vetëvrasjet!

Nga Lutfi Dervishi Nëse media nuk raporton vetëvrasjet a ulet numri i tyre? E shtroj këtë pyetje pasi studime të shumta tregojnë se shkrimet dhe...

Kur vetëvrasjet kthehen në fotokopje!

Nga Lutfi Dervishi  Më 1774, Gëte botoi novelën “Vuajtjet e djaloshit Vërter”. Heroi kryesor vret veten me pistoletë pas një dashurie të pamundur. Qindra të rinj...

Ironia e gazetarit: Në Maqedoninë e Veriut nuk janë njerëz normalë!

Gazetari Lutfi Dervishi ka ironizuar përmes rrjeteve sociale zhvillimin e zgjedhjeve në Shqipëri. Duke marrë shkas nga Maqedonia e Veriut, Dervishi thotë se: “Në Maqedoni...

Britania e Madhe kundër të gjithëve për koronavirusin

Nga Lutfi Dervishi Gjënë e duhur në kohën e duhur! Britania e Madhe po bën të kundërtën e asaj që po bëjnë të gjithë vendet që...

Koronavirusi jam. Mos u tremb!

Nga Lutfi Dervishi Mos u tremb. Nuk ka ardhur të të vras. Nuk dua të të lëndoj. Nuk dua as të frikësoj. Kam një mision...
SiteLock