Home Tags Lumturia

Tag: lumturia

Ja çfare duhet të bëni nëse asgjë nuk ju lumturon

Nëse mendoni vazhdimisht “Asgjë nuk më bën të lumtur” atëherë ka diçka që mund të bëni për ta ndryshuar këtë. Palumturia është shkakni shumë problemeve që...

Doni të jeni të lumtur? …Atëherë punoni!

“Të punuarit shumë jep kënaqësi, por vetëm nëse ju pëlqen puna që bëni!”, thekson psikologu Averil Leinon. Puna intensive të jep një kënaqësi të vërtetë....

Si të jemi të lumtur, pesë sekrete nga Bill Gates

Për një miliarder si Bill Gates, që ka gjithçka në jetë, duket se ekzistojnë disa sekrete të vogla që e bëjnë jetën tonë më...

Studimi/ Presioni për të ‘veshur’ gjithmonë një fytyrë të lumtur shkatërron...

Të gjithë duan që të jeni të lumtur: Librat psikologjik që japin këshilla se si të ndaloni shqetësimin, të rritni lumturinë dhe të dëboni...

Ernest Hemingway: Lumturia te njerëzit inteligjentë është gjëja më e rrallë...

“Nëse dy njerëz dashurohen, s’mund të ketë për ta një fund të lumtur!” “Ti nuk mund të shpëtosh nga vetvetja duke ikur nga një vend...

Ushtrimet fizike ju bëjnë më të lumtur sesa paratë

Thonë se paraja nuk mund ta blejë lumturinë. Megjithatë, paraja mund t’jua blejë një anëtarësim në palestër dhe, siç duket, rrjedhimisht jua blen edhe lumturinë. Hulumtimet...
SiteLock