Home Tags Luan daci

Tag: luan daci

Luan Daci kërkon ngritjen e një komisioni hetimor për shkarkimin e...

Luan Daci u shkarkuar përfundimisht nga detyra si gjyqtari i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit më 9 dhjetor 2021, por kjo është sfiduar nga ai....

Vendim përfundimtar/ Shkarkohet nga posti drejtues Luan Daci, gjyqtari i Kolegjit...

Shkarkohet përfundimisht nga detyra Luan Daci, gjyqtari i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Vendimi është marrë sot nga KPA. "Natyra dhe rrethanat e kryerjes së...

GJKKO dha vendimin me burg për gjyqtarin e njohur, shpërthen i...

Apeli i Gjykatës Speciale ka lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë për Luan Dacin. Gjyqtari Daci është dënuar me 6 muaj burg. Në...

GJKKO jep vendimin, dënohet me burg gjyqtari i njohur, Klodiana Lala...

Apeli i Gjykatës Speciale ka lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë për Luan Dacin. Gjyqtari Daci është dënuar me 6 muaj burg. Gazetarja Klodiana...

Përfundon procesi gjyqësor ndaj ish-anëtarit të KPA, Luan Dacit

Ka përfunduar procesi në Gjykatën e Posaçme të Apelit ndaj ish-anëtarit të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Luan Dacit. SPAK ka ngritur akuza ndaj tij...

Marrin fund orvatjet/ GJKKO vendos për fatin e Luan Dacit në...

Pas një orvatje të gjatë seancash merr fund çështja e Luan Dacit. GJKKO ka dhënë vendimin në seancën e ditës së sotme, ku është...

U dënua me burg/ Ish-anëtari i KPA-së, Luan Daci kërkon pafajësi...

Në seancën e ditës së sotme, ish anëtari i KPA-së Luan Daci, dhe avokatët e tij kanë paraqitur konkluzionet e mbrojtës ku kërkuan pafajësi...

Pas dënimit me shërbim prove, Luan Daci nuk bie dakord dhe...

Vendimi i Shkallës së Parë për Luan Dacin ishte për 12 muaj shërbim prove. Anëtari i pezulluar i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, ka...

Juristi i njohur reagon ashpër ndaj SPAK: Këto vendime janë skandaloze

Juristi Jordan Daci akuzon edhe SPAK-un, kur thotë se dënimet e tij janë skandaloze në krahasim me atë që përcakton ligji. Sipas Dacit, kjo...

Gjykata dënoi gjyqtarin e KPA-së me 6 muaj burg, vjen reagimi...

Avokati i Luan Dacit, Jordan Daci ka reaguar pas seancës së sotme në GJKKO se vendimi për të pezulluar me 12 muaj gjyqtarin është...
SiteLock