Home Tags Lsdm

Tag: lsdm

Historike/ Zoran Zaev fiton bindshëm garën, merr detyrën e rëndësishme

Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev ka fituar bindshëm garën e rikonfirmimit si kryetar në partinë LSDM. Zaev është zgjedhur për herë të tretë në krye...

Partia maqedonase në pushtet LSDM: Gjithçka është gati për fillimin e...

Partia maqedonase në pushtet LSDM, thotë se qeveria e udhëhequr nga ata, si dhe kryeministri Zoran Zaev dhe Ministria e Shëndetësisë, në periudhën e...

Opozita maqedonase kundër marrëveshjes me Bullgarinë

Opozita maqedonase ka paralajmëruar Qeverinë e kryeministrit, Zoran Zaev, se çfarëdo marrëveshje që do të nënshkruajë me palën bullgare, do të jetë e pavlefshme...

Zaev: Kemi luftuar që etnitetet të jenë të barabarta dhe të...

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, para banorëve të Shutkës deklaroi se gjatë qeverisjes, me guxim ka marrë vendime të rëndësishme që vendi të jetë...

Zaev bie sërish pre e telefonatave anonime dhe pohon se ...

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev bie pre e një tjetër loje të komedianëve ukrainas Vladimir Kuznjecov dhe Aleksei Stoljarov, të njohur për publikun me...

LSDM: Janë siguruar 66 milionë euro ndihmë nga BE

Në këto periudha të vështira në të cilat po kalon vendi ynë dhe të gjithë qytetarët e saj, Republika e Maqedonisë së Veriut më...

Zoran Zaev i vendosur: Nuk heqim dorë nga ndryshimet e modelit...

“Të premten që vjen do të mblidhet Këshilli Qendror i LSDM-së për të vendosur rreth emrave të mundshëm për kryeministër teknik dhe ndryshimeve të...

VIDEO/E pazakontë në Maqedoninë e Veriut, LSDM-ja nis fushtën me serenatën...

Lupço Nikolovsi është sekretari i Përgjithshëm i partisë LSDM në Maqedoninë e Veriut që ka nisur fushatën me këngë shqiptare, në përpjekje për të...
SiteLock