Home Tags Londer

Tag: Londer

Me gomone drejt Anglisë/ “Më ndihmo të shkoj në Londër”, adoleshenti...

Një histori jo e zakontë është ajo e raportuar nga mediat britanike dhe që dyshohet se ka personazh kryesor një adoleshent shqiptar. Historitë e shqiptarëve...

29-vjeçari në kërkim të gruas, mbush qytetin me postera gjigantë, kushtet...

Në një kohë kur shumica prej nesh po i drejtohen rrjeteve sociale për të gjetur partnerin apo partneren e jetës, mënyra që ka zgjedhur...

Çmimi i pabesueshëm i Huremit në një ankand në Londër

Portreti i sulltaneshës osmane, Huremit, u shit për 126,000 paund (174,000 dollarë) në një ankand publik të shtëpisë prestigjioze britanike Sotheby’s. Në Londër u mbajt...

15 orë në pritje të avionit Londër- Rinas

Nga Xhevahir Gradica Nuk kanë të mbaruar vuajtjet e shtetasve shqiptarë nëpër aeroportet e vendeve europiane. Këtë herë shtyrja me orë të tëra e fluturimit...

Armando Broja nuk mbahet, goli i tretë për Chelsean pas rikthimit...

  Nuk ka të ndalur Armando Broja. Sulmuesi shqiptar është shndërruar në një makineri golash, teksa ditën e sotme gjeti rrugën e rrjetës me ekipin...

Kushi në Samitin Global të Arsimit në Londër: Vëmendje për arsimimin...

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi mori pjesë në Samitin Global të Arsimit në Londër, organizuar në datat 28-29 korrik 2021. Në ditën...

Gjonaj në Londër, firmoset marrëveshja për transferimin e të burgosurve! Problem...

Shteti Shqiptar dhe Britani e Bashkuar kanë firmosur sot marrëveshjen për transferimin e të burgosurve në vendin e tyre të origjinës. Kjo marrëveshje u...

Vizatimi i ariut i Da Vinçit pritet të arrijë deri në...

Një vizatim i vogël i kokës së një ariu nga Leonardo da Vinci pritet të shitet për deri në 12 milionë paund në një...

“The Times” hedh “bombën”, finalja e Europianit spostohet në Budapest

Finalja e Euro 2020 mund të mos luhet në Londër, më 11 korrik. Është një mundësi, së cilës “The Times”, e përditshmja britanike, i...

Tre deputetët e parlamentit nisin pushimet bashkë me avion drejt Londrës

Tre deputetët e opozitës së re, Klajdi Qama, Halit Valteri dhe Ylli Shehu duket se kanë nisur pushimet. Destinacioni i tyre është Londra. Kanë qenë vetë...
SiteLock