Home Tags Lobimi rus

Tag: lobimi rus

Tre muaj përpara zgjedhjeve, rikthehen hijet e lobimit rus për Bashën....

Pak muaj pas zgjedhjeve të përgjithshme të vitit 2017, kontrata të depozituara në Departamentin Amerikan të Drejtesise provuan se Partia Demokratike e Shqipërisë kishte...

Lobimi në SHBA/ Shtyhet gjyqi për kryedemokratin Lulzim Basha dhe dy...

Gjykata e Apelit ka shtyrë seancën gjyqësore për kryedemokratin Lulzim Basha dhe dy zyrtarët e PD-së, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi, në lidhje me...

“BILD” na ka borxh një shpjegim

Nga Mustafa Nano Këto ditë shqiptarët kanë dëgjuar të flitet për gazetën gjermane “Bild”, e cila është një gazetë shumë e rëndësishme, madje është më...

Kreshnik Spahiu zbulon emrin: Kush është kumbari turk i fëmijëve të...

Ish-kreu i Alenacës KuqeZi Kreshnik Spahiu, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme ku ka treguar detaje dhe emrin e persionit, që...

Skandali i Bashës me lobimin rus, Agron Duka: Këto financime të...

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka tha në rubrikën “Opinion” se është i gatshëm të hyjë në zgjedhje edhe me Edi Ramën kryeministër...

Mirë që paguan për të botuar, por tani hedh lekë edhe...

Nga Ardit Rada Tabloidi gjerman “Bild”, jo pak i njohur për shqiptarët, ka vendosur ta fshijë shkrimin që kryqëzonte Lulzim Bashën për lobimin rus. Vendimi nuk...

Pushoi çështjen ndaj Bashës për lobimin rus/ Zbardhet vendimi i Gjykatës

Zbardhet vendimi i gjykatës së Tiranës që pushoi procesin ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha, ish-sekretari të përgjithshëm të PD, Arben Ristani dhe financierit...

Të dashur demokratë, hidhni molotov në zyrat e Lulzim besë-prerit

Nga Kreshnik Spahiu Pardje Lulzim Basha u shpall i pafajshëm nga “Vetingu” i Edi Ramës.Kjo është hera e 4 që Lulzim Basha përballet me dosjet...

Pushimi i çështjes për Bashën/ Jozefina Topalli: Përsëri në krahët e...

Ish kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka reaguar pas firmosjes së marrëveshjes mes pozitës dhe opozitës për Reformën Zgjedhore. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Topalli thotë...

Bollino: Lobimi i PD, pse Gjykata dhe Prokuroria pengojnë të flasë...

Gjykata e Tiranës, me një vendim të papritur, vendosi të mbyllë dy vjet hetime të Prokurorisë së Tiranës mbi të ashtuquajturën “dosje të lobimit rus...
SiteLock