Home Tags Llalla

Tag: llalla

Ish-kryeprokurori Llalla mungoi në seancën që mund ta çojë pas hekurave,...

Ish-prokurori i përgjithshëm, Adriatik Llalla, kërkoi pafajësi sot në Apelin e Gjykatës së Posaçme. Në seancën ku ish-kryeprokurori nuk ishte prezent, avokati i tij i...

PRAPASKENA/ Manovrat e Adriatik Llallës për t’i shpëtuar burgut me procedurë

Mjafton të shikoni sesi po përpëlitet përballë drejtësisë së re, flamurmbajtësi i sistemit të vjetër Adriatik Llalla, për të kuptuar se institucionet e reja...

Mungoi Llalla dhe avokati, GJKKO shtyn për në 9 shtator vendimin!...

Sot, teksa pritej që të jepej vendimi nëse ish-kryeprokurori Adriatik Llalla do të shpallej i pafajshëm apo do të shkonte në burg, seanca në...

Nënteksti: Kush do e ketë radhën pas Adriatik Llallës?

Pa përmendur emra, kryeministri Rama la të kuptuar se pas dënimit të ish-kryeprokurorit Llalla, radhën do e kenë dhe politikanë të lartë. Në një intervistë...

Prokurori Granit Shahu jep dorëheqjen, në 2017 kandidoi për vendin e...

Granit Shahu, prokuror pranë Prokurorisë së Tiranës ka dhënë dorëheqjen nga ky post. Klan News raportohet se kërkesa për dorëheqje është dorëzuar nga vetë magjistrati...

SHBA nuk mund të humbi përballë “listës së zezë”!

Nga Alfred Peza Adriatik Llalla zbuloi pa dashje publikisht, mënyrën sesi jo vetëm ai por edhe Sali Berisha, dëshirojnë që shqiptarët ta lexojnë vendimin që...

U dënua me dy vite burg, ish-kryeprokurori Llalla ankimon vendimin e...

Ish-Kryeprokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka ankimuar dënimin me 2 vite burg në Shkallë të Parë për akuzën e fshehjes së pasurisë në 3...

Përgënjeshtrimi i BE-së ndaj Llallës, realisht është për Sali Berishën dhe...

Nga Ylli Pata Deklarata e fortë dhe zyrtare e zëdhënëses zyrtare të Bashkimit Europian, Ana Pisonero, pas akuzave të Adriatik Llallës, është në fakt një...

BE përgënjeshtron Adriatik Llallën: Ish-ambasadorja Vlahutin nuk i ka kërkuar kurrë...

Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Ana Pisonero ka mohuar në emër të unionit pretendimet e ngritura nga ish-kryeprokurori shqiptr Adriatik Llalla, se ish-ambasadorja e Bashkimit...

Britanikët ‘duartrokasin’ dënimin e Llallës, ambasada: Askush nuk është mbi ligjin!

Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë reagon pas vendimit të Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit për të dënuar me dy vite...
SiteLock