Home Tags Liber

Tag: liber

10 gjërat që duhet t’i keni patjetër me vete në plazh...

Pushimet verore kanë filluar dhe temperaturat e larta po i japin gjithmonë e më shumë mundësi njerëzve të shijojnë rrezet e diellit në plazh....

Medaljonët e lirisë

Nga Hamdi Thaçi (Bedri TAHIRI, FLAKADANËT E LIRISË 6”, Lena, Prishtinë, 2021) Në radhën e krijimtarisë se tij të bujshme, prof. Bedri Tahiri këto ditë e...

Fatmir Mëneri sjell Mesin në Shqipëri

Doli nga shtypi monografia “Pleshti” me autor Gijem Balagè. Me shumë interes, jo vetëm për sportdashësit por për të gjithë lexuesit Nga Agron Sejamini Këto ditë...

Të vërtetat e pa thëna nga Eleftheria Manda në “Çamët myslimane...

Studjues i trevës së Çamërisë:  Fahri Dahri Trajtimi historik për banorët e Thesproti-Çamërisë, është sa i vështirë aq edhe i lehtë. Nisur nga ky cilësim,...

Në librin e Lulzim Bashës “Misioni im”, shitja e detit harrohet...

Nga Myslim Pasha* Shqiptarët shqyejnë sytë për të gjetur hullitë të cilat kërkojnë për të nxjerë, në udhën e një Misioni. Po ku është ‘msionari?’ pyesin....

Pas Lulzim Bashës, edhe Grida Duma gati të shkruaj libër, ja...

Ditën e sotme Grida Duma e ftuar në emisionin “Rudina”  ka shpalosur një dëshirë që të shkruajë një libër si kryedemokrati Lulzim Basha. Në vitin...

Basha takon njerëzit rrugëve të ish-Bllokut dhe u shpjegon: Ja pse...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot takime me qytetarë në njësinë nr.5, në Tiranë. Në bisedën që patën me kreun e...

Rrëfimet e Bashës: Kam nisur të lexoj Leon Tolstoin që kur...

Lulzim Basha pretendon se ka nisur të lexojë që kur ishte në kopësht një nga shkrimtarët më të mëdhenj të të gjitha kohërave. (Ndërkohë...

Libri i Bashës dhe një ves që del me shpirtin si...

Opinioni publik është befasuar me faktin që Lulzim Basha ka botuar një libër. Jo nga autori, se ai ka ditur të jetë shpresë dhe...

“Lul kopjaci”, Romeo Kara plas deklaratën e fortë për Bashën: Hitleri...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha publikoi dje librin e tij ‘Misioni im', i cili ngjalli reagime të shumta. Ditën e sotme në një postim në...
SiteLock