Home Tags Lezhe

Tag: lezhe

Nxënësit dyndje në memorialin e ‘Skenderbeut’! Turizmi historik në Lezhë, 2100...

Pas dy vitesh pandemi, turizmi historik në Lezhë i rikthehet normalitetit. Interesi më i madh për vendvarrimin e Gjergj Kastriotit, ku brenda një muaji...

Shkrumbohet nga flakët zyra e Noterisë në pronësi të Vasil Martinit...

Flakët e zjarrit kanë përfshirë katin e parë të një objekti pranë kryqëzimit të semaforëve në rrugën ‘Luigj Gurakuqi’ në qytetin e Lezhës. Nga...

Probleme me furnizimin e energjisë elektrike në Lezhë, ngrihen 10 grupe...

Disa zona në qytetin e Lezhës kanë mbetur pa energji elektrike. OSHEE bën të ditur se në lidhje me situatën e krijuar për furnizimin...

Mbërrin i plagosur me thikë një i mitur në Spitalin e...

Ditën e sotme në spitalin e Lezhës është paraqitur një i mitur i plagosur me mjet prerës. Nuk dihen ende rrethana nga ngjarja dhe...

Dalin detaje të reja: Kryesekretarja në Lezhë u rrëmbye, sherri me...

Historia e sherrit mes kryesekretares së Gjykatës së Lezhës Kladia Marku dhe bashkëshortit të saj, Oltion Leka është vetëm një alibi dhe se në...

Bie nga kati i tretë, 13-vjeçarja në Lezhë në gjendje të...

Një vajzë 13-vjeçare ka rënë nga dritarja e katit të tretë. Mësohet se e mitura ka qenë duke luajtur dhe aksidentalisht ka rënë nga...

Lezhë/ Qytetari konfliktohet për rradhën, godet recepsionistin e spitalit dhe largohet,...

Një incident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në spitalin rajonal të Lezhës. Njeri prej personave që po prisnin në radhë për t’u vizituar ka...

Turizmi dhe kulinaria e Lezhës, në panairin e Prishtinës

Turizmi, gastronomia, historia dhe trashëgimia kulturore e qytetit të Lezhës në të gjitha dimensionet e saj janë prezantuar këtë herë në një mbrëmje të...

Aksident në aksin rrugor Lezhë-Shëngjin, mjeti përplaset me murin e një...

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Lezhë-Shëngjin. Në aksident u përfshi një mjet tip ‘BMW’ pasi humbi kontrollin në afërsi të lagjes ‘Sake’....

Dyshohet zjarr i qëllimshëm/ Flakët përfshijnë Lagunën e Shëngjinit

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë një zonë me shkurre e ferra në Kune të Shëngjinit. Favorizuar nga era e fortë dhe bimësia...
SiteLock