Home Tags Letra

Tag: letra

Letra e Drejtoreshës së Europolit drejtuar Veliut: Faleminderit për bashkëpunimin, luftuam...

Kur ende nuk është mbushur një muaj që kur Ardi Veliu i dorëzoi uar zyrtarisht detyrën Gledis Nanos për postin e drejtorit të Përgjithshëm...

Letra më emocionuese dhe dedikuese e Ikardit drejtuar Uandës: Unë nuk...

Një gazetë argjentinase ka botuar letrën që Ikardi i shkruajti Uandës e cila po bën xhiron e rrjeteve sociale. Në letër, 28-vjeçari i drejtohet...

Vrasjet e 21 janarit/ Ish-komandati i Gardës tregon tre letrat sekrete:...

Ish-komandat i Gradës së Republikës së Shqipërisë, Ndrea Prendi ka folur në lidhje me protestën e 21 janarit 2011, ku mbetën të vrarë 4...

Letra për ditët e tua të trishta

Nëse keni vendosur ta lexoni këtë letër, kjo është sepse në ditët e fundit në jetës tuaj, ditët e trishtuara janë të bollshme. Ndoshta...

Letrat më të famshme të dashurisë

Vincent Van Gogh, artisti i famshëm holandez i shkruan Theos, vëllait të tij, duke i përshkruar dashurinë për kushërirën e tij Kee, e cila...

Si ndihmoi letra për të luftuar Covid-19?

Në lashtësi, njerëzit me të vërtetë e kishin kuptuar shkathtësinë e letrës. Natyrisht, u vlerësua si një mënyrë për të regjistruar informacionet se ka...

“Letra e mbrëmjes” projekti më i ri i “Teatrit Aleksandër Moisiu”...

Regjisorja Driada Dervishi do të risjellë nëpërmjet projektit të fundit, sërish në vëmendje një nga format më të bukura të komunikimit, tashmë të lënë...

Rama publikon letrën që i dërgon një infermiere shqiptare e punësuar...

Quhem Vojsava Nikolla!Jam punonjëse Socio - Shëndetësore (infermiere e përgjithshme) dhe punoj në Urgjencën e Spitalit të Feltre-s në Krahinën Veneto në Itali! Kryej...

Zgjidhni letrën tuaj dhe mësoni këshillën e duhur për ju

Letra që zgjidhni ka këshilla të rëndësishme për ju. Nëse keni zgjedhur: Letra nr.1 Ju keni ngecur në një cikël të pafund në të cilin gjithçka...

LETRA/ Pandjeshmëria e një komunisteje: Nexhmija i shkruan Nakos për pushkatimin...

Nexhmije Hoxha, gjatë viteve të luftës ishte një prej drejtueseve të rinisë bashkë me Nako Spirun, Liri Belishovën, Ramize Gjebrenë, e shumë të tjerë...
SiteLock