Monday, August 15, 2022
Home Tags Kuvend

Tag: kuvend

Balla ironizon zgjedhjen e Berishës në krye të PD: Dje arritët...

Kryetari i Grupit Parlamentar në Partisë Socialiste, Taulant Balla ironizoi fitoren e Berishës, si kryetar i PD-së, ku tha se ishte një fitore kundër...

Altruizmi i mazhorancës që po shpërdorohet nga opozita

Nga Altin Ketro Kuvendi i Shqipërisë e dogji raundin e parë të votimit të kandidatit për President të Republikës, pikërisht sepse nuk pati një kandidaturë...

U braktis nga 35 deputetë të PD, Berisha: Jam i bindur...

Në kuvendin e 30 prillit, të pranishëm ishin 17 deputetë, duke u braktisur nga 35 të tjerë, mirëpo Sali Berisha shprehet I bindur se...

Kuvendi i Berishës i refuzuar nga Bleona

Nga Mero Baze Sali Berisha do të mbledhë nesër në një miting politik, mbështetësit e tij për të vetëshpallur pushtimin e Partisë Demokratike nën trysnin...

Balluku po fliste për çmimin e energjisë elektrike, ikin dritat në...

Teksa ministrja e Energjetikës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku po fliste për faturat e energjisë elektrike, ndërsa në Kuvend është ndërprerë papritur energjia elektrike. “Në një...

Me 105 vota pro, miratohet në Kuvend letërnjoftimi elektronik për shqiptarët

Në Kuvend është miratuar me 105 vota pro letërnjoftimi elektronik për shqiptarët. Ky akt normativ lejon zgjatjen e afatit të vlefshmërisë së letërnjoftimeve elektronike...

Raporti i PNUD-it: Në Shqipëri gratë nuk dhunohen vetëm në familje,...

Gratë nuk dhunohen vetëm në familje, por edhe në politikë. Ky ishte thelbi I gjetjeve të raportit të PNUD-it pas studimit: Dhuna ndaj grave...

Vakanca nga dorëheqja e Alqi Bllakos, Pandeli Majko depoziton formularin e...

Pas largimit të Alqi Bllakos për shkak të arrestimit të tij nga SPAK për afera korruptive me inceneratorët, Pandeli Majko ka depozituar formularin e...

Lindita Nikolla dënon vrasjet masive në Ukrainë: Kuvendi i Shqipërisë bën...

Pamjet e publikuara nga masakra në Bucha në Ukrainë kanë tronditur mbarë botën. Të shumtë kanë qenë reagimet, ndër të cilët nuk ka munguar...

Rama i nxori nga “dera”/ Fatmir Xhafaj, Mimi Kodheli dhe Pandeli...

Në listën e kandidatëve të PS-së në Tiranë në zgjedhjet e 25 Prillt ra në sy fakti që kryeministri Rama tentoi të largonte disa...
SiteLock