Home Tags Kujtim

Tag: kujtim

Një familje në Australi kthen lëkurën e qenit të ngordhur në...

Pasi qeni i dashur e një familjeje ngordhi, ata gjetën një mënyrë unike për ta kujtuar atë pasi ata punësuan kompaninë australiane Chimera Taxidermy...

Charles dhe William ndajnë kujtimet prekëse për Princin Philip në një...

BBC ka publikuar një klip të dokumentarit të saj të ardhshëm “Princi Philip: familja mbretërore e kujton”, ku shfaqen anëtarë të familjes mbretërore që...

Udhëtimi i anijes ‘Vlora’, tridhjetë vjet më vonë, axhenda e aktiviteteve

homazh për Enrico Dalfino Bari-Durrës, 5/8 gusht 2021 - evente të përbashkëta Në kuadër të tridhjetë vjetorit të udhëtimit të anijes “Vlora” drejt portit të Barit,...

Artan Hoxha kujton vrasjen e Artan Santos: Fiks në të njëjtën...

Gazetari Artan Hoxha ka rikujtuar sot vrasjen e biznesmenit Artan Santo, i cili u ekzekutua më 26 qershor 2014. Në një postim në rrjetet sociale,...

Rama: 8 vite më parë shqiptarët i besuan të ardhmen Partisë...

8 vite më parë, më 23 Qershor 2013, pas qeverisjes 8-vjeçare të demokratëve, zgjedhjet parlamentare i fitoi Partia Socialiste e udhëhequr nga Edi Rama. Kryeministri...

Miku i adoleshencës i kushton këngë emocionuese Sokol Olldashit/ Reagon e...

E ëma e të ndjerit Sokol Olldashi ish ministër i Transporteve dhe një figurë e njohur dhe me impakt në PD, Kozeta Mamaqi ka...

Njëherë bashkë, ngahera bashkë

Të ikurit që mbeten pranë nesh! Nga Artan Xh. DUKA Prof. As. Dr. Koha ndal dhe gjithshka përmbyset kur të dashurit tanë ndahen nga kjo jetë....

Bashkim Kopliku, njeriu dhe politikani me identitet të lartë. Ai ishte...

Bashkim Kopliku, ose raca në zhdukje e politikanëve që besonin tek logjika Nga Mero Baze Në vitin 1993, ende shumica e veshjeve ishte njësoj. Sidomos pardesytë,...

Majlinda Bregu kujton Sokol Olldashin: N’kohë të tjera, me mendime njësoj…

Sot shënohen 7 vite që Sokol Olldashi është ndarë nga jeta nga aksidenti tragjik në aksin Elbasan-Tiranë duke lënë pas dy fëmijë. Olldashi u...

154 vjetori i lindjes së Ndre Mjedës

Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit kujton 154 vjetorin e lindjes së Ndre Mjedës, një prej poetëve dhe veprimtarëve më të rëndësishëm të Shqipërisë...
SiteLock