Saturday, August 13, 2022
Home Tags Kronike

Tag: kronike

Dubai, aty ku shqiptarët urdhërojnë vrasje & drejtojnë trafikun e drogës

Në dhjetor 2020, Prokuroria Speciale kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, e sapokrijuar e Shqipërisë, SPAK, bëri lëvizjen e saj kundër të ashtuquajturës “banda...

Kreu i SPAK: Në 2021 bllokuam 70 milionë euro pasuri krimi,...

Kreu i Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, Arben Kraja teksa ka folur për korrupsionin dhe krimin e organizuar ka deklaruar se në vitin 2021 janë...

Apeli i GJKKO konfiskon 3.4 mln eurot e ‘Toyota Yaris’, i...

Apeli i GJKKO konfiskon 3.4 mln eurot e ‘Toyota Yaris’, i kalojnë shtetit. Për dosjen 'Toyota Yaris', u dënua Elvis Vladi me 1 vit e...

U kap me 613 kilogramë kokainë, Arbër Çekaj kërkon të dalë...

Gjykata e lartë e Republikës së Shqipërisë ka bërë me dije se Arbër Çekaj, i akuzuar për 613 kilogramë kokainë të kapur në portin...

Shpërthim në një karburant në Shkozet, plagosen 2 persona

Rreth orës 11:00, në lagjen nr.14 Durrës, në një pikë shitjeje, si pasojë e rrjedhjes së gazit ka shpërthyer një bombël gazi. Për pasojë janë...

Vrasja e vëllezërve Haxhiaj/ Hoxhaj: Dumanit iu bllokua automatiku, dola unë...

Është zbardhur edhe vrasja e dy vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhiaj, të cilët u ekzekutuan pasditen e 27 prillit 2020 në tregun e makinave...

“U prezantua me emrin Arvit Spahiu”, vajza nga Kosova rrëfen njohjen...

“Nuk isha në dijeni që Arviti quhej Nuredin Dumani dhe që kishte probleme me drejtësinë në Shqipëri.”. Kështu ka deklaruar Mirjetë Hajdini, vajza nga Kosova...

Aksident në aksin Balldre-Lezhë, përplasen dy automjete, i riu transportohen në...

Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Balldre-Lezhë, pranë një karburanti. Mësohet se dy automjete ja përplasur me njëra-tjetrën. Dyshohet se një nga automjetet ka...

Dosja ‘Plumbi i Artë’/ Grabitje me Porche Cayen, i penduari i...

E fundit prej 6 grabitjeve me armë që ka zbardhur dëshmitari i drejtësisë Nuredin Dumani është ajo e vitit 2017 në një fshat të...

Sherr mes adoleshentëve në Kamëz, arrestohen 16-vjeçarët, në pranga dhe 3...

Vihen në pranga 5 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2 bënë kapjen dhe...
SiteLock