Monday, August 15, 2022
Home Tags KQZ

Tag: KQZ

KQZ do të rinumërojë 519 kuti votimi të 25 Prillit në...

Ndryshimet e Kodit Zgjedhor të miratuara një vit më parë parashikojnë rihapjen e 10% të kutive të votimit për zgjedhjet e 25 Prillit, konkretisht...

PD kallëzon në SPAK kryetarin e bashkisë Mallakastër Qerim Ismailaj: Falsifikoi...

Partia Demokratike ka kallëzuar në SPAK kreun e Bashkisë së Mallkastrës Qerim Ismailaj. Më herët KQZ refuzoi t’i heqë atij mandatin. Ndërkohë Partia Demokratike...

Celibashi: Vlerësimet shumë pozitive të OSBE/ODIHR, qeveria dhe opozita të adresojnë...

Kreu i KQZ,  Ilirjan Celibashi i ka konsideruar pozitive konkluzionet e raportit të OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit. Me një reagim në Twitter, Celibashi...

Ristani: Basha është mosmirënjohës, edhe pse e bëra kryebashkiak. Kur drejtoja...

Arben Ristani tha në Euronews Albania se kryetari Lulzim Basha është figurë mosmirënjohëse dhe këtë gjë, shtoi ai, e ka dëshmuar prej kohësh. “Ai është...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Mbyllen ankimimet, vendimi i Kolegjit Zgjedhor i...

Kolegji Zgjedhor hodhi poshtë ankimin e fundit për parlamentaret e 25 prillit. Trupa e gjyqtarëve nuk e cilësoi si të bazuar në prova kërkesën...

Rrëzohet ankesa e PD: KAS konfirmon në detyrë kryebashkiakun e Mallakastrës,...

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve konfirmon në detyrë kryebashkiakun e Mallakastrës, Qerim Ismailaj, duke lënë në fuqi vendimin e KQZ-së. Partia Demokratike ankimoi një ditë...

Rrëzimi i herësit s’prek zgjedhjet/ Kreu i KQZ: Ndarja e mandateve...

Gjykata Kushtetuese  rrëzoi herësin brenda listës duke i hapur  100 përqind. Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi ka shpërndarë 140 mandatet që u fituan  me...

Reagon KQZ mbi vendimin e Kushtetueses për listat e kandidatëve për...

  Gjykata Kushtetuese ka ngjallur reagime me rrëzimiin e Kodit Zgjedhor ku ishte përcaktuar formula se si një deputet fiton mandatin. Shfuqizimi i herësit mund të...

Celibashi rrëzon kërkesën e PD, lë në detyrën kreun e Bashkisë...

Qerim Ismailaj, do të vazhdojë të jetë kryetari i Bashkisë së Mallakastrës. KQZ vendosi sot vazhdimin e mandatit të tij, pavarësisht se Prokuroria kishte...

KQZ mbledhje për kreun e Bashkisë së Mallakastrës, Ivi Kaso: Të...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po shqyrton sot rezultatin e verifikimit për kryetarin e bashkisë së Mallakastrës Qerim Ismailajt, i cili rezultoi i dënuar në...
SiteLock