Saturday, August 13, 2022
Home Tags Kosova

Tag: kosova

Çelësi në det, çfarë e bën të çuditshëm propozimin e Presidentit...

Nga Shaban Murati Nuk ka ndodhur gjatë 30 viteve, që kur Shqipëria aplikoi si shteti i parë ish-komunist për anëtarësim në BE, që një nga...

Nuk përmbushën siç duhet detyrën, dogana e Kosovës largon nga puna...

Dogana e Kosovës ka marrë vendim për largim nga puna të nëntë zyrtarëve doganor, ndaj të cilëve është në vijim procesi gjyqësor penal. Bazuar në...

Albin Kurti flet për vijimësinë e dialogut: Serbia po e shndërron...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë vizitës së tij në SHBA ka thënë se Kosova dëshiron që të ketë një normalizim të marrëdhënieve me...

Reagimet nga Kosova për kërkesën në KiE, Haradinaj: BE-ja të hapë...

Ditën e sotme Kosova ka aplikuar zyrtarisht për anëtarësim në Këshillin e Europës, ku ministrja e jashtme Donika Gërvalla ka dorëzuar kërkesën në Strasburg. Reagime...

Vuçiç: Po bëhet presion i madh që Serbia ta njohë pavarësinë...

Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiç, ka folur ditën e sotme para gazetarëve lidhur me ftesën e marrë në 4 maj nga Kancelari gjerman Olaf...

Konjufca: Nuk ka shpresë që Serbia të hapë territorin për hulumtimin...

Kryeparlamentari Glauk Konjufca pasi bëri homazhe në Mejë tha se nuk ka shpresa që Serbia të lejojë hapjen e territorit të saj për bërjen...

Ministrja e Jashtme e Kosovës: Serbia dhe Rusia kërcënim për Ballkanin...

Debati i radhës për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të OKB, u zhvillua nën hijen e agresionit rus në Ukrainë. Ministrja e Jashtme e...

BE i kërkon kompromis Kosovës dhe Serbisë një ditë para takimit,...

Bashkimi Evropian ka kërkuar nga Kosova dhe Serbia që të arrijnë kompromis për çështjen e targave të makinave, teksa kanë mbetur edhe dy ditë...

Aksioni në Morinë/ Gjykata e Prishtinës lë në burg 12 prej...

Gjykata Themelore në Prishtinë ka njoftuar se ka vendosur caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurve A.K, B.H, B.P, B.S, D.Z, F.H, I.I,...

“Kurti veteran i rrejshëm”

Partia Socialdemokrate (PSD), përmes një aksioni simbolik ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se po e denigron luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe sulmon...
SiteLock