Monday, August 15, 2022
Home Tags Koronavirusi

Tag: koronavirusi

Qyteti kinez me 13 milionë banorë del nga izolimi njëmujor! Dy...

Kina më 24 janar ka hequr izolimin njëmujor në qytetin Xi’an, që ka 13 milionë banorë, dhe ka urdhëruar testimin e 2 milionë qytetarëve...

Skënder Brataj: Po u prekët ju, preket e gjitha familja. Varianti...

Drejtor i Përgjithshëm i Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore në një lidhje “Skype” është shprehur se varianti i Covid-19 “Omicron” është shumë i transmetueshëm...

Në Qipro zbulohet një lloj të ri i koronavirusit, deri tani...

 Një lloj i ri i koronavirusit është identifikuar në Qipro, sipas asaj që deklaroi në mediat qipriote profesori i Departamentit të Shkencave Biologjike të...

‘Omicron’ pritet të bëhet varianti dominues në Britani të Madhe

Varianti Omicron i koronavirusit po shpërndahet shpejt në Mbretërinë e Bashkuar dhe ka gjasa të bëhet varianti dominant i sëmundjes COVID-19 deri në mes...

COVID-19 në Shqipëri/ 7 persona humbin jetën në 24 orët e...

Shtatë persona kanë humbur jetën nga COVID në 24 orët e fundit në vend. Po ashtu janë regjistruar 587 raste të reja infeksioni. Njoftimi i...

Ish-ministri i Shëndetësisë, Shehu: COVID-19, një alarm, gjendja në përkeqësim galopant

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu me anë të një postimi në rrjetet sociale, shkruan se gjendja nga virusi në vend është alarmante, pasi janë...

Rama: 4.5% më shumë turistë të huaj se para pandemisë në...

Nga data 1 deri më 15 gusht kanë hyrë në Shqipëri mbi 850 mijë turistë të huaj. Lajmi është dhënë nga kryeministri Edi Rama...

Situata e COVID-19/ Fico: Rritje të numrit të rasteve aktive, nuk...

Shefja e ISHP-së, Albana Fico ka dhënë detaje sa i përket situatës së COVID-19 në vendin tonë. “Numri i rasteve aktive është rritur, por mbetemi...

Rusi/ Shënohet shifra më e lartë e vdekjeve ditore nga COVID-19

Në Rusi me 791 vdekje gjatë 24 orëve të fundit është shënuar shifra më e lartë e vdekjeve ditore që nga fillimi i pandemisë...

BE ndryshon qëndrim pas kritikave, Oliver Varhelyi: Mekanizëm për vaksinat edhe...

Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi ka dhënë lajmin e shumëpritur nga të gjithë përmes një postimi në rrjetet sociale, ku njoftoi se BE shumë...
SiteLock