Saturday, August 20, 2022
Home Tags Konflikti rusi ukraine

Tag: konflikti rusi ukraine

Kriza e Ukrainës/ Lavrov acarohet me sekretaren britanike, Biden: Është luftë...

Çështja e Ukrainës nuk gjen akoma zgjidhje mes Perëndimit dhe Rusisë. Takimi i djeshëm në Moskë midis ministrit të jashtëm të Rusisë Sergej Lavrov...

SHBA-Gjermani: Rusia, sfidë urgjente për stabilitetin evropian

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania thanë të mërkurën se rritja e prezencës ushtarake të Rusisë pranë kufirit me Ukrainën përfaqëson “një sfidë të menjëhershme...

Kërcënon Putin: Masa ushtarako-teknike, nëse Perëndimi refuzon propozimet

Në fillim të këtij muaji, Moska paraqiti dy projekt-dokumente mbi sigurinë, duke kërkuar që NATO të mos lejojë anëtarësimin e Ukrainës në aleancë, e...

Shtohen tensionet/ Marina Ruse nis në mënyrë të befasishme një operacion...

Marina ruse ka nisur në mënyrë të befasishme një operacion ushtarak në Detin e Zi, pak ditë para se aty të mbërrijnë dy anije...
SiteLock