Home Tags Konflikt

Tag: konflikt

Shpërthimi me tritol në Fushë-Krujë, pronari: Nuk kam konflikte me askënd

Një sasi tritoli shpërtheu mbrëmjen e djeshme në banesën në pronësi të Mehmet Baftjarit në Fushë-Krujë. Mësohet se ky i fundit ka deklaruar në...

Akademia e Filmit reagon pas shuplakës ndaj komedianit: Will Smith rrezikon...

Shuplaka ndaj Chris Rock mund t’i kushtojë Will Smith çmimin Oscar si “Aktori më i mire”. Ngjarja ndodhi pas një batute që komediani bëri...

Lezhë/ Qytetari konfliktohet për rradhën, godet recepsionistin e spitalit dhe largohet,...

Një incident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në spitalin rajonal të Lezhës. Njeri prej personave që po prisnin në radhë për t’u vizituar ka...

Plan i ri për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve

Ish-negociatorët e paqes, izraelitë dhe palestinezë, kanë hartuar një propozim të ri për një konfederatë me dy shtete, që ata shpresojnë se do të...

A do të shkaktojë nisjen e Luftës së Tretë Botërore kriza...

Retorika e Vladimir Putin po kërkon një Marrëveshje të re të Mynihut pas asaj të vitit 1938, me kapitullimin e Joe Biden. Por ky...

Konflikt për varret mes fshatrave fqinje të Fierit e Vlorës, banorët...

Banorët e fshatit Ferras të Fierit dhe fshatit Fitore të Vlorës, fshatra kufitarë, janë në një konflikt për varrezat. Banorët e Fitores, të cilët...

Profecia e Bashës: Ja pse 11 dhjetori është Kuvendi antiamerikan i...

Nga Ylli Pata Ajo që ndodhi dje në “Foltoren” e grave, nuk ishte as rastësi, e as shpërthim i emocioneve të Sali Berishës, që u...

Patos/ 38-vjeçari thyen xhamin e qendrës shëndetësore dhe konfliktohet me mjeken

Një 37-vjeçar është proceduar penalisht nga Policia në Patos. K.H., pasi është konflikuar me një mjeke dhe ka thyer xhamin e qendrës shëndetësore. “U procedua...

Sherri tek “Çajupi”, pezullohen nga puna dy mësueset e përfshira në...

Janë pezulluar nga puna dy mësueset që u konfliktuan dje shkolla “Çajupi”. Pasi policia zbardhi ngjarjen, Zyra Vendore e Arsimit Parauniversitar Tiranë ka kërkuar...

Ushtria serbe në kufi me Kosovën, Rama: Manovra teatrale-ushtarake, gjeneralë të...

I ashpër ishte Kryeministri Rama me lëvizjet e ushtrisë serbe në kufi me Kosovën ditët e fundit dhe situatën delikate të krijuar atje. "Shqipëria si...
SiteLock