Monday, August 15, 2022
Home Tags Kompani

Tag: kompani

Zv.ministrja Vjero: Ka mangësi në kontratat e punës, dhënia e pagave...

Zv. ministrja e Financave, Vasilika Vjero ka dhënë detaje për gjetjet e njësisë speciale anti-informalitet për problematikat në kontratat e punës, për dhënien e...

”Daimler” ndryshon zyrtarisht emrin e kompanisë në ”Mercedes-Benz”

Prodhuesi gjerman i makinave ”Daimler” do t’i thotë zyrtarisht lamtumirë emrit të kompanisë dhe tani e tutje do të njihet si ”Mercedes-Benz Group”. Kryetari i...

Rritja e çmimit të bukës, mbyllet hetimi për importuesit e miellit,...

Asnjë gjobë nuk është vënë ndaj ndërmarrjeve që operojnë në tregun e importit të grurit, importit, prodhimit dhe tregtimit të miellit. Shqiptarët po përballen...

Ministria e Jashtme: Duke nisur nga 1 gushti nisin fluturimet direkte...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, me anë të një njoftimi në rrjetet sociale bën me dije se me datë 1 gusht, kompania...

Pandemia ‘godet’ edhe gjigantin Netflix, bien aksionet

Gjiganti i transmetimit të videove Netflix ka raportuar një ngadalësim të rritjes së abonentëve, duke i bërë aksionet e saj të bien, shkruan BBC. Rreth...

Durrës/ OK: 100 megavatë energji “franceze” me diellin e Spitallës

Kompania franceze “Voltalia” u shpall fituese për ndërtimin e parkut fotovoltaik (energji diellore) të Spitallës, një park me kapacitet prej 100 megavatësh, i cili...

“Vlera 103 milionë euro”, kompania e Pacollit do të ndërtojë aeroportin...

Vlora do të ketë një aeroport ndërkombëtar. Ndërtimi i këtij aeroporti në qytetin bregdetar jugor do të kushtojë plot 103.9 milionë Euro, dhe kompania...

Facebook: Do t’i fshijmë postimet e rreme lidhur me vaksinën kundër...

Facebook-u do të fillojë të heqë pretendimet e sajuara lidhur me vaksinën kundër COVID-19 nga platforma e tij. Ndër të tjera ka bërë me...

Industria miliona dollarëshe që mund të “zhduket” nga COVID

Industria e leshit në Europë është përsëri në qendër të vëmendjes pasi Danimarka ka eliminuar masivisht miliona ‘nuselale’, pas shpërthimit të koronavirusit në vend. Më...

6 shprehi me para që dëmtojnë biznesin tuaj

Financat e kompanisë tuaj mund të jenë dekurajuese, por mos u brengosni: Ju ende mund t’i shndërroni ato para në sukses. Asnjë ndërmarrës nuk nis...
SiteLock