Home Tags Kolege

Tag: kolege

Seks brenda ambulancës! Kapen ‘mat’ dy kolegët, punonjësja: Isha e mërzitur...

Një punonjëse e ambulancës në Angli u pushua nga puna pasi u kap duke bërë seks me një koleg në pjesën e pasme të...

Shuhet në Gjenevë poeti dhe studiuesi i shquar Agim Shehu

Tre 3 javë pas vdekjes së Petrit Rukës, një tjetër emër i shuar i letërsisë shqipe është ndarë nga jeta. Ditën e sotme është shuar...

Vret kolegen me thikë pasi u zunë kush ishte mësuese më...

Një mësuese në Rusi vret me thikë një kolegen e saj në një kamp veror. Ngjarja ndodhi pas një sherri që nisi se kush prej...

Djemtë tregojnë momentin kur kuptuan sa keq ishin sjellë me vajzat

Fatkeqësisht jetojmë në një shoqëri ku ndodh që gratë të objektivizohen jo rrallë nga gjinia e kundërt, por pavarësisht kësaj lajmi i mirë është...

Katër orë takim me dyer të mbyllura/ Putin nuk e braktis...

Në katër orë takim me dyer të mbyllura të mbajtur gjatë së hënës, Presidenti rus, Vladimir Putin, shprehu mbështetjen e tij për kolegun bjellorus,...

Stresi më i keq nga kolegët e punës

Një studim nga Instituti Amerikan i Stresit gjeti se pikërisht dinamikat e ekipit ndikojnë drejtpërdrejt më shumë se 90% të asaj që na streson...

Pse është mirë t’i ‘injoroni’ kolegët gjatë punës

98% e punonjësve thonë se ndërpriten më shumë se një herë në ditë nga kolegët e tyre gjatë punës Psikologët, thonë se këto ndërprerje të...

Gabimet më të shpeshta në vendin e punës

Studimet kanë treguar se produktiviteti në punë rritet, kur marrdhëniet janë të mira. Por, shpesh na ndodh që pa qëllim të bëjmë gabime, të...
SiteLock