Sunday, July 3, 2022
Home Tags KLP

Tag: KLP

Anëtarët e KLP letër reference për kolegun e tyre, Manjani: Humor...

Ylli Manjani ka publikuar në rrjetin social ‘Facebook’ një letër reference që disa anëtarë të KLP kanë dhënë për njërin prej kolegëve të tyre....

Riformatimi i hartës gjyqësore, avokatët korçarë kundër: Kujt do t’i shërbejë?...

Duke marrë shkas nga publikimi propozimit për reduktimin e numrit të gjykatave në shkallë vendi dhe krijimin e një gjykate të vetme apeli civil...

Mbledhja me KLGJ, Ibrahimi: Harta e re gjyqësore, komplekse për punën...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë dhe Këshilli i Lartë Gjyqësor kanë zhvilluar ditën e sotme një mbledhje të përbashkët vjetore, ku kanë bërë një...

Zgjatja e afatit të vetingut, KLP rrëzon argumentet e PS: Kemi...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë është në gjende për të kryer procesin e vetingut nëse afatet e organeve të rivlerësimit kalimtar nuk zgjaten. Nënkryetari...

Nis procedimi disiplinor ndaj tre anëtarëve të KLP për konflikt interesi

Inspektori i Lartë i Drejtësisë ka nisur procedim disiplinor ndaj tre anëtarëve të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Alfred Balla, Nurihan Seiti dhe Tartar...

Anëtarët e rinj të KLP-së, kandidojnë 4 prokurorë

Në garë për të qenë pjesë e Këshillit të Lartë të Prokurorisë janë katër prokurorë. Pas thirrjes së bërë nga Prokuroria e Përgjithshme, kanë...

Ibrahimi: Më shumë bashkëpunim mes institucioneve të reja të Drejtësisë! Metani:...

Kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi vuri theksin te bashkëpunimi mes institucioneve të reja të drejtësisë. "Vetë pamja e përfaqësuesve të institucioneve...

KLP emëron në SPAK dy prokurorët Adnan Xholi dhe Dorina Bejko

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendos emërimin e prokurorëve Adnan Xholi dhe Dorina Bejko në Prokurorinë e Posaçme (SPAK). Deri tani, KLP ka emëruar 15 prokurore...

Janë ‘arrest shtëpie’, KLP pezullon nga detyra Prokurorët Edmond Karriqi dhe...

  Me 10 vota pro (në mungesë të anëtares Esmeralda Keshi), Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka marrë vendimin të pezullojë nga detyra prokurorët Edmond...

Operacioni ‘Shpirti’/ KLP vendos sot për ‘fatin’ e prokurorit Maksim Sota,...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të vendosë sot fatin e prokurorit të Vlorës, Maksim Sota, i arrestuar në kuadër të operacionit ndërkombëtar të...
SiteLock