Friday, July 1, 2022
Home Tags Kinema

Tag: kinema

77-vjetori i Fatos Kongolit, kineasti Spartak Pecani: Kam në duar romanin...

Aktiviteti "Nën lëkurën e Fatos Kongolit" kushtuar 77-vjetorit të lindjes së shkrimtarit bëri bashkë autorë, studiues të veprës së tij, botues e përkthyes. Në...

Cili është aktori që pretendohet se do e luajë rolin e...

Aktori Rege-Jean Page është në diskutime për të qenë James Bond i ardhshëm. Aktori 31-vjeçar është treguar i suksesshëm në rolet e tij dhe kjo...

Berisha i bën thirrjen e fortë Yuri Kim, tregon shqetësimin e...

Anëtari i këshillit të ambasadorëve, Mal Berisha ka bërë një thirrje të fortë këtë mëngjes. Berisha gjatë një bisede në ABC News i është...

Film nga gondola, kinematë në Filipine kanë zgjedhur këtë ide të...

Dashamirësit e kinemasë në Filipine, të lodhur nga kufizimet e gjata nga Covid-19  kanë zgjedhur të shohin filma në ambjent të hapur, frymëzuar nga...

FOTOLAJM/ Kinema “Gloria” një nga më të vjetrat në Durrës

Kinema "Gloria" një nga më të vjetrat në Durrës, ajo ndodhej në qëndër të qytetit pikërisht sot në krah të djathtë të prefekturës në...

Pandemia po e ndryshon Hollywood-in, ndoshta përgjithmonë

“S’ka filma të rinj derisa të përfundojë gripi”, thuhej në titullin e një artikulli të botuar nga New York Times më 10 tetor 1918, teksa...

Filmi “Bota” vijon rrugëtimin ndërkombëtar, shfaqet në muzeun e artit “Pera”...

Gjashtë vjet nga premiera, filmi artistik “Bota” vazhdon që të prezantohet në botë. Filmi “Bota” me skenar e regji të Iris Elezit e Thomas...

Kinemaja nën masat anticovid: Rezevimi i biletës bëhet vetëm online, distancë...

Nëse keni temperaturë mbi 37.5 ºC nuk do të lejoheni të hyni në kinema, ndërkohë që distanca në sallën e shfaqjes së filamve do...

Situata e Covid-19/ Pas vendimit për mbajtjen e detyruar të maskave,...

Qeveria ka vendosur të hapë kinematë. Hapja e kinemave në vendin tonë do të shoqërohet me një protokoll të veçantë, në kuadër të planit...

Vjen në kinema filmi “Kur Hitleri vodhi lepurin ngjyrë trëndafili”

Anna (e luajtur nga Riva Krymalowski) është e dëshpëruar dhe gati sa s'qan. Prindërit i kanë thënë se duhet të zgjedhë vetëm një lodër...
SiteLock