Wednesday, February 1, 2023
Home Tags Kfor

Tag: kfor

Zyrtari i NATO-s: Ka tensione e retorikë agresive në rajon e...

Pas më shumë se dy dekadave të përfundimit të luftës, Perëndimi sërish ka kthyer sytë kah Ballkani Perëndimor me frikën se lufta në Ukrainë...

Ndahet nga jeta komandanti i parë i trupave të KFOR-it në...

Gjeneral Klaus Reinhardt, komandanti i parë i trupave të KFOR-it në Kosovë është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 80-vjeçare. Ministrja e Jashtme...

Kosova një perlë magjike e parë nga lartësia, KFOR publikon pamjet...

KOSOVË– KFOR, misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, publikoi foto të Kosovës të bëra nga lartësia. Fotot e shpërndara në profilin zyrtar të KFOR...

Kronika e shëmtuar e urrejtjes për Shqipërinë prej “kosovocentristëve”

Nga Ylli Pata Ishte viti 2001, kur një grup gazetarësh nga Tirana shkuan në Kosovë për të punuar. E nisën kolegët e agjencive të huaja,...

Vjosa Osmani, thirrje për mbrojtjen e Kosovës nga Rusia

Të enjten, presidentja e Kosovës Vjosa Osmani falënderoi sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg për mbështetjen e KFOR-it në trajnimin e Ushtrisë së...

Dita e çlirimit të Kosovës, sot 22 vite nga ndërhyrja e...

22 vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e përkohshme e Kombeve të...

Mali i Zi nuk dërgon ushtarë në KFOR, Gjukanoviç kundër qeverisë...

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës Veri-atlantike Jens Stoltenberg deklaroi në Bruksel se përfshirja e ushtrisë së Malit të Zi në misionin e KFOR-it në...

Kroacia po dërgon trupa dhe helikopterë shtesë në Kosovë

Në seancën e saj në 19 nëntor, qeveria kroate miratoi një projekt propozim për një vendim mbi pjesëmarrjen e Forcave të Armatosura Kroate në...

Ilir Meta: Si sot 21 vite më parë NATO mision historik...

Presidenti i vendit, Ilir Meta përmes një statusi në Facebook ka kujtuar sot 21 vjetorin e ndërhyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë, për...

Njëzet e një vite nga fillimi i bombardimeve të NATO-s kundër...

Sot mbushen njëzetenjë vjet nga fillimi i bombardimeve të NATO-s, për t'i dhënë fund fushatës së spastrimit etnik të Serbisë kundër shqiptarëve të Kosovës. Bombardimet...
SiteLock