Home Tags Karantine

Tag: karantine

Austria propozon karantinë për të pavaksinuarit

Rreth dy milionë njerëz që nuk janë vaksinuar plotësisht kundër Covid-19 janë vendosur në izolim në Austri pasi vendi po përballet me një rritje...

COVID-19/ Greqia drejt rikthimit të masave të rrepta, çfarë pritet të...

Më shumë se një vit që nga shpërthimi i pandemisë së Covid-19, bota po përballet me një variant shumë të transmetueshëm që ka shkaktuar...

Delta rikthen frikën, a është gati bota për një “lock down”...

Nga Julia Hollingsworth, CNN Ka kaluar një vit e gjysmë që kur u identifikuan rastet e para të Covid-19, por shumë vende në Azi-Paqësor po përjetojnë...

Mykonos futet në karantinë, ja masat që ka marrë qeveria greke

Ishulli Mykonos në Greqi, ka hyrë në bllokim për shkak të situatës nga koronavirus. Vendimi është marrë me anë të një urdhri nga Ministri...

180 pula të infektuara me Gripin e Shpendëve në Peqin, shpallet...

Një fermë me 180 pula të infektuara është identifikuar në fshatin Garunjë të Peqinit dhe është asgjësuar nga Shërbimi Veterinar. Zona është dezinfektuar, por...

Heqja e patentave për thyerje karantine, ja si do të aplikohet...

Qeveria shqiptare ka vendosur të falë drejtuesit e automjeteve të cilët janë gjobitur nga uniformat blu për thyerje të orarit të karantinës. Nëpërmjet një akti...

Në mes të majit Italia do të hapë kufijtë për shqiptarët

Pas më shumë se një viti, Italia do të hapë së shpejti kufijtë për udhëtarët shqiptarë. Në mes të majit vendi fqinj do të...

Pandemia e COVID/ Ilir Alimehmeti: Karantina nuk ka sens, ja cili...

Një muaj pas pikut të pandemisë, Greqia dhe Maqedonia e Veriut kanë hyrë në fazën rënëse. Ilir Alimehmeti, mjek epidemiolog klinicist, krahason infektimet në Greqi...

LSI çon shtetin shqiptar në gjyq për Greqinë, kërkon anulimin e...

Lëvizja Socialiste në Integrim ka dorëzuar sot në Gjykatën Administrative të Tiranës një kërkesë për anulimin e vendimit të Komitetit Teknik të Ekspertëve për...

Si u shkruan disa nga kryeveprat e letërsisë botërore gjatë pandemive

Si u shkruan disa nga kryeveprat e letërsisë botërore gjatë pandemive: ‘Mbreti Lear”, “Makbeth”, “Decameron”, “Eugene Onegin”, ” Murg i Zi" Nga Gëzim Llojdia 1. E gjithë...
SiteLock