Home Tags Kandidat

Tag: kandidat

Skandali i një vendimi: Lista e PD, tani 3 milionë shqiptarë...

Vendimi i Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve për të pranuar listën e fryrë të PD-së, jo vetëm rrezikon të fusë në kaos procesin zgjedhor,...

Kandidati për deputet merr vendimin që nuk pritej: Dorëhiqem për arsye...

Partitë politike në vend kanë ndezur motorët e fushatës. Pak orë pasi KQZ regjistroi zyrtarisht listat e kandidatëve për deputet të propozuar nga partitë politike...

Njihuni me të riun nga shtëpia e fëmijës që kandidon për...

Alfred Muharremi, djali që është rritur në fshatin SOS, është pjesë e listës së Tiranës për zgjedhjet e 25 Prillit. Alfredi kandidon për Partinë...

KLGJ publikon emrat për Gjykatën e Lartë, kush janë 4 gjyqtarët...

Këshilli i Lartë Gjyqësor i ka propozuar ditën e sotme, Presidentit Ilir Meta, katër gjyqtarët e parë nga radhët e sistemit gjyqësor për t’u...

Ishte në listën zyrtare të publikuar ditën e djeshme nga Kryemadhi/...

Gjykata e Elbasanit ka vendosur masën “detyrim paraqitjeje” për kandidatin LSI-së Sokol Skura, i cili u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur. Skura...

Cili është emri i kandidatit të mundshëm të LDK-së

Pas rezultatit të dobët në zgjedhjet e 14 shkurtit, kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka dhënë dorëheqje nga ky post. Pas mbledhjes së kryesisë së...

A do ketë koalicione me 25 Prill? Kreu i KQZ-së sqaron...

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi ka sqaruar edhe një herë se çfarë përcakton Kodi Zgjedhor sa i takon çështjes së koalicioneve. I ftuar në...

PD ndez motorët e fushatës, caktohet drejtuesi politik në Kukës

Kreu i PD Lulzim Basha ka caktuar Flamur Hoxhën si  drejtues politik i PD në Qarkun e Kukësit. Ish-kandidati për deputet në zgjedhjet parlamentare të...

PD cakton Mark Markun drejtues politik në Lezhë

PD cakton Mark Markun drejtues politik në Lezhë! Marku ka qene deputet ne kete qark vetem per nje mandat! Njeheresh Marku eshte dhe anetar i...

Floriana Garo i bashkohet PD-së? Mediat: Do të kandidojë për deputete...

Partia Demokratike duket se do të kandidojë në Durrës, një ish-Miss. Bëhet fjalë për Floriana Garon, e cila për disa kohë ka moderuar edhe një...
SiteLock