Friday, July 1, 2022
Home Tags Jahjaga\

Tag: jahjaga\

Jahjaga: Marrëveshja e Brukselit – rrugë për zgjidhjen e problemeve

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka vlerësuar se Marrëveshja e 19 prillit në Bruksel, ndërmjet Kosovës e Serbisë, paraqet të arriturën më të madhe...

Presidentja Atifete Jahjaga priti ambasadoren e Malajzisë në Romë

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim znj. Datin Paduka Halimah Abdullah, ambasadore e Malajzisë në Romë, jorezidente në...

Presidentja Jahjaga u nënshkrua në librin e zisë për ish-kryeministrin e...

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga vizitoi sot Ambasadën e Hungarisë në Prishtinë, me ç’rast u nënshkrua në librin e zisë, të...

Presidentja Jahjaga u nderuar me çmimin “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti...

Presidentja e Republikës së Kosovës zonja Atifete Jahjaga u nderua sot me çmimin “Doctor Honoris Causa” në fushën e të drejtës civile nga Universiteti...

Presidenti Gyl uron Jahjagën për Pavarësi

Presidenti i Republikës së Turqisë, Abdullah Gyl i dërgoi një telegram urimi presidentes së Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, me rastin e pesëvjetorit të...

Jahjaga: Takim për normalizimin e plotë të marrëdhënieve

“Është takim simbolik dhe është i rëndësishëm, sepse për të parën herë takohen presidenti i Republikës së Kosovës dhe presidenti i Republikës së Serbisë”,...

Së shpejti takimi Jahjaga – Nikoliç

Takimi në mes Presidentes së Republikës së Kosovës dhe homologut të saj serb, Tomisllav Nikoliq pritet të ndodh së shpejti. Një zyrtar nga Presidenca...

Jahjaga mori pjesë në ndarjen e çmimeve “Zayed future energy prize”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga mor pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve për inovacionet e tyre në fushën e energjisë alternative...
SiteLock