Home Tags Itali

Tag: itali

Edison Pula, ‘hajduti profesionist’ i 50 vjedhjeve u kap në Itali...

Edison Pula dhe Imer Masha ishin dy shqiptarët që u arrestuan në shkurt nga policia italiane. Dy “hajdutët profesionist” lanë “strofkën” e tyre në...

Ja të gjithë rregullat që duhet të dini nëse do të...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se për udhëtimet drejt Italisë, aplikohen këto rregulla deri më datë 31 maj 2022: Lejohet udhëtimi...

7 prill 1939 enigmat e pushtimit të Shqipërisë nga Italia fashiste

Pushtuesi italian organizoi 50,000 ushtarë të mbështetur nga 51 njësi detare dhe 400 aeroplanë. Ushtria e rregullt shqiptare kishte 15,000 trupa të pajisura keq,...

Njihuni me fshatin italian që dëshiron të jetë… komb i pavarur

Në majë të një kodre në rivierën italiane ndodhet një fshat i vogël me një ëndërr të madhe: të bëhet një komb i pavarur. Principata...

Zbulohet sëmundja nga e cila vuan Fedez, rrezikon sklerozë të shumëfishtë

Federico Leonardo Lucia, i njohur ndryshe si Fedez vuan nga demielinizimi. Mediat italianekanë zbardhur detaje nga sëmundja që vetë Fedez rrëfeu përmes një videoje...

Rama publikon faturën e një emigranti shqiptar në Itali: Paguaj 629...

Kryeministri Edi Rama ka postuar faturën e energjisë elektrike dhe mesazhin e një emigranti shqiptar në Itali. Postimi i Ramës Ma çon një shqiptar nga Firenze...

Lajmi i madh për futbollin italian, stadiumet rihapen totalisht në mars

Lajme shumë të rëndësishme vijnë në lidhje me stadiumet italiane: kanë nisur bisedimet mes Federatës së Futbollit dhe Ministrisë së Shëndetësisë dhe po diskutohet...

Lufta e ftohtë ekonomike midis Shteteve të Bashkuara dhe Italisë

Nën shenjën e Doktrinës Truman Rikthim në Perëndim Është reduktive të supozosh se në çshtjet ndërkombëtare shtetet i maksimalizojnë interesat e tyre të orientuara nga zgjedhje...

Historia e trishtë e shqiptarit: S’ka faj, por mban mbi supe...

Shoferi i autobusit u përplas me një “Volkswagen Polo” ku ndodheshin 5 të rinj, ku vetëm Tuslluku mundi t’i shpëtojë aksidentit. “Makina me të cilin...

Foto/ Qëlloi për vdekje të dashurën moldave, shqiptari dënohet me burg...

Roland Bushi është lënë në burg përjetë pasi akuzohet se ka vrarë moldaven, Aliona Oleinic. Shqiptari e ka goditur 11 herë me thikë, vajzën...
SiteLock