Home Tags Infektim

Tag: infektim

Greqi/ Turisti rezulton i infektuar me linë e majmunëve, izolohet me...

Ngrihet alarmi në Greqi për rastin e parë me Linë e majmunëve. Një turist 29-vjeçar nga Britania, i cili ndodhej me pushime në ishullin...

Covid-19/ MSH: 67 qytetarë të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Asnjë viktimë nuk është shënuar 24 orët e fundit nga pandemia e koronavirusit në Shqipëri. Nga 618 testime të kryera 24 orët e fundit...

COVID-19 në 24 orët e fundit/ 14 persona të infektuar dhe...

Ministria e Shëndetësisë: 502 testime, 14 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jete dhe 33 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i...

Koronavirusi në Shqipëri, 9 të vdekur brenda 24 orëve: 23 persona...

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 7554 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitiv me...

Mbyllet Teatri Kombëtar/ Dy aktorë rezultojnë me Covid, pezullohen aktivitetet

Teatri Kombëtar është mbyllur për shkak të Covid-19.  Lajmi bëhet i ditur nga Teatri Kombëtar, i cili njofton se pezullohen të gjitha aktivitetet deri...

Rakacolli flet për variantin florona: Është mbivendosje e COVID-19 dhe gripit

Pas variantit të ri të Covid ‘Omicron’ i cili po përhapet me shpejtësi, një tjetër infeksion i emëruar si ‘Florona’ po qarkullon në botë. Por...

Kosovë/ 13 të infektuar dhe asnjë viktimë në 24 orët e...

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 13 raste të reja me koronavirus nga 2,628 testime të kryera. Fatmirësisht asnjë qytetar nuk...

I infektuar me COVID, Presidenti çek ‘bekon’ kryeministrin e ri i...

Pandemia e koronavirusit ka detyron përshtatje jo vetëm në jetën e përditshme por edhe në ceremonitë shtetërore në të gjithë vendin. Një histori e rrallë...

Pandemia/ Përfaqësuesi i OBSH-së: Edhe Shqipëria do marrë ilaçin kundër COVID

Nëse Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave miraton përdorimin e antiviralë të prodhuar nga Merk dhe Pfizer, edhe Shqipëri do të përfitojë edhe përmes...

Epidemiologu: Tek moshat mbi 60 vjeç duhet aplikuar doza e tretë...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti në një analizë të situatës së koronavirusit në vend ka shpjeguar arsyet pse vaksina e Coronac ka nevojë edhe për një...
SiteLock