Monday, August 15, 2022
Home Tags Igli tare

Tag: igli tare

I shënoi Strakoshës, Tare kërkon Bajramin te Lazio

Nedim Bajrami vazhdon të shkëlqejë në Serie A, aty ku aktivizohet me skuadrën e Empolit. Në ndeshjen e parë për këtë vit ndaj Lazio,...

Rrëfimi i rrallë i babait të Igli Tares: E dërgova në...

“Që në vogëli e inkuadrova me klas sportive në basketboll, ndërsa pasdite bënte edhe atletikë edhe futboll”. Të kesh vetëm talent, nuk mjafton. Pas çdo...

Rrëfehet Igli Tare: Nga kalimi te Milani, dyshja Hysaj-Muriqi dhe kandidimi...

“Zakonisht nuk kam parashikime, por jam shumë optmisit prej formës në dy ndeshjet e para. Shpresojmë ta mbyllim me një fitore, pasi është shumë...

Po e gjykojnë Igli Taren se bleu sulmuesin shqiptar te Lacio,...

Igli Tare është duke u gjykuar së tepërmi nga tifozët për blerjen e Vedat Muriqit. Sulmuesi shqiptar rezultoi si dështim në këtë sezon duke...

Klubi i Bundesligës do të ndryshojë drejtorin sportiv, Tare mes kandidatëve...

Igli Tare, falë shumë sukseseve të arritura si drejtor sportiv i Lacios, ia ka dalë të promovohet shumë dhe të jetë nën vëzhgimin e...

Tare: Kombëtarja e Kosovës mund të ketë perspektivë më të mirë,...

Igli Tare, drejtori i Lacios ka dhënë një ontervistë për RTV Dukagjini në Kosovë, teksa ka theksuar se është e gabuar që mes Kosovës...

Revolucion te Napoli, De Laurentiis kërkon dyshen Tare-Inzaghi

Duket se pas 12 viteve Igli Tare do të largohet nga Lazio, madje me vete mund të marrë edhe trajnerin Simone Inzaghi. Dyshja drejtuese,...

Igli Tare del kundër Armando Dukës: Ndryshimi i statutit dobësi e...

Drejtori sportiv i Lazios Igli Tare ka dalë kundër FSHF-së. Në një prononcim për Supersport, Tare ka kundërshtuarn ndryshimet në statutin e FSHF-së për kandidatët...

Igli Tare: Nuk dëshiroj që vuajtjet që unë kam kaluar t’i...

Igli Tare është një nga të parët futbollistë shqiptarë i cili me talentin e tij depërtoi fort në futbollin europian. Një drejtor autoritar në skuadrën...

Igli Tare analizon shortin e kuqezinjve: Shqipëria për vendin e dytë

Shqipëria ka mësuar kundërshtarët për kualifikueset e Botërorit, teksa do të përballet kundër Anglisë, Polonisë dhe Hungarisë. Nëse këta të fundit e kanë vlerësuar...
SiteLock