Home Tags Hetime

Tag: hetime

SPAK bën bilancin muajit tetor: Kemi dërguar për hetim 70 të...

SPAK ka bërë bilancin e punë për muajin tetor! Organi i akuzës bën të ditur se në një muaj janë paraqitur 9 kallëzime penale,...

Nuk përmbushën siç duhet detyrën, dogana e Kosovës largon nga puna...

Dogana e Kosovës ka marrë vendim për largim nga puna të nëntë zyrtarëve doganor, ndaj të cilëve është në vijim procesi gjyqësor penal. Bazuar në...

Yuri Kim takon kreun e SPAK: Përgëzime prokurorëve për punën, po...

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me drejtuesin e SPAK, Arben Kraja. Në një postim në rrjetet sociale Kim...

KPA i ankohet amerikanëve: SPAK nuk po respekton afatet procedurale në...

Përmes një letre drejtues zyrës së OPDAT, kryetarja e Kolegjit të Posaccëm të Apelit, Albana Shtylla, ankohet për procedimet penale ndaj gjyqtarëve të Kolegjit...

SPAK zgjat me një muaj hetimet për Enkeleda Hoxhën dhe bashkëpunëtorët...

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion ka zgjatur me një muaj hetimet për ish-gjyqtaren e Krujës Enkeleda Hoxha si dhe avokatin Aldo Tabaku. I njëjti vendim është...

SPAK e konfirmon, nisin hetimet për shembjen e Teatrit

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar këtë të mërkurë ka bërë me dije se ka nisur hetimet për shembjen e Teatrit. SPAK...

Çlirim Gjata sulmon drejtësinë: SPAK të veprojë dhe të hetojë “Peshqit...

Sekretari i Partisë Demokratike për Çështjet Ligjore, Çlirim Gjata ka folur dje për aksionet e fundit të SPAK, që nga arrestimet për tenderin e...

Kërcënohet drejtori i Sigurimeve Shoqërore në Krujë, i vendoset tritol në...

Drejtorit të Sigurimeve Shoqërore në Krujë, Alfred Vogës i është vënë lëndë tritol në oborrin e banesës së tij në Fushë Krujë. Fatmirësisht, lënda...

Del në dritë sekreti/ Merr kthesë ngjarja në Greqi, piloti kishte...

Zhvillimet në hetimet për vrasjes e 20-vjeçares Caroline nga burri i saj Babis Anagnostopoulos brenda shtëpisë së tyre në Glyka Nera janë të shpejta. Gazetari...

U arrestua për korrupsion, prokurorit Sali Hasa i gjenden euro dhe...

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga dosja e Prokurorit të Sarandës Sali Hasa. Burime për ABC bëjnë me dije se gjatë kontrollit...
SiteLock