Friday, August 12, 2022
Home Tags Hashim thaçi

Tag: hashim thaçi

Hagë/ Gjykimi i ish-eprorëve të UÇK-së, ende asnjë datë për nisjen...

Ka kaluar një vit prejse ish-eprorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi janë duke u mbajtur...

“Drejtësi, jo politikë” – Një vit në Hagë

Janë bërë një vit që kur ish-Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ish Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli u nisën për në Hagë, si...

Gjykata Speciale urdhër policisë së Kosovës: Tregoni nëse mund të mbroni...

Dhomat e Specializuara në Hagë kanë lëshuar një urdhër për Policinë e Kosovës për t’u përgjigjur në detaje nëse ata mund të sigurojnë mbrojtjen...

Reuters shkrim për gjyqin ndaj ish-krerëve të UÇK-së: Thaçi, hero kombëtar...

HAGË- Agjencia e njohur e lajmeve, Reuters, ka raportuar sot rreth fillimit të gjyqit të parë në gjykatën speciale e cila po merret me krimet...

Thaçi tenton sërish, kërkon nga Gjykata Speciale ‘arrest shtëpie’ në Slloveni

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili akuzohet për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ka kërkuar që të mbrohet nga arresti shtëpiak dhe...

Rama i shkruan letër Hashim Thaçit për ditëlindje: Nuk e di...

Kryeministri Edi Rama ka uruar për ditëlindje ish-presidentin Hashim Thaçi, që sot feston ditëlindjen e 53-të në paraburgimin e Hagës. Nga Edi Rama  I dashur Hashim, nuk...

Hashim Thaçi feston ditëlindjen e 53-të në Hagë

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot mbush 53 vjet. Por në ndryshim nga vitet e kaluara kur ai festonte pranë familjes, kjo ditëlindje Thaçin...

Belgjikë, arrestohet për krime lufte ish-komandanti i UÇK Pjetër Shala

Autoritetet e Belgjikës arrestuan Pjetër Shalën, në bazë të fletarrestimit dhe aktakuzës së konfirmuar për krime lufte, të lëshuar nga gjykatësi i procedurës paraprake...

Zbardhen detaje të reja/ Mbrojtja e Thaçit në Hagë cakton një...

Ka vazhduar seanca në Gjykatën Speciale ndaj krerëve të UÇK-së. Avokati i Hashim Thaçit, David Hooper akuzoi prokurorinë Speciale se po ka pretendime të...

Ka nisur seanca në Hagë/ “Kjo është shumë kaotike dhe e...

Gjatë zhvillimit të seancës në kuadër të Speciales për ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi. Me këtë...
SiteLock