Home Tags Grusht shteti

Tag: grusht shteti

5 vite nga koha e grushtit të dështuar të...

Nga Skënder Sadri KAPITI Si sot 5 vjet më parë, më 15 Korrik 2016, Turqia u përball me një përpjekje tradhtare për grusht shteti.Sot mbushen...

ANALIZA: Pesë vjet pas grushtit të dështuar të shtetit, Turqia e...

Pesë vjet pasi një grup në ushtri u përpoq të rrëzonte qeverinë e presidentit Erdogan, demokracia dhe sundimi i ligjit janë në rënie –...

Përkujtohet edhe në Tiranë grushti i shtetit, ambasadori turk: Mes 251...

Sot mbushen 5 vite nga tentativa e grushtit të shtetit që ndodhi në Turqi. Ambasada turke në vendin tonë organizoi një aktivitet pranë memorialit të...

Lukashenko: Celula terroriste të lidhura me Perëndimin po përpiqen të organizojnë...

Qelizat terroriste të fjetura, të drejtuara nga Gjermania, Ukraina, Shtetet e Bashkuara, Polonia dhe Lituania, janë zbuluar në Bjellorusi. Këtë e deklaroi presidenti bjellorus...

Mal i Zi: Miratohet ligji i kontestuar, liberalët e quajnë grusht...

Deputetët e shumicës në pushtet kanë votuar sot herëtë në mëngjes, rreth dy orë pas mesnate ndryshimet në Ligjin për lirinë e fesë. Për këto...

Përpjekje për të vrarë Presidentin Erdogan/ Ky është gjyqi ndër më...

Gjyqi i nisur në gusht të vitit 2017 për tentativën e grushtit të shtetit në Turqi, ka dalë sot me vendimin për rreth 500...

Ndryshimet kushtetuese, juristi i njohur zbërthen prapaskenat dhe bën deklaratën e...

Juristi Sokol Hazizaj ka komentuar ndryshimet kushtetuese për zgjedhjet. “Ky është një diskutim që nuk ka më vlerë, sepse është jashtë parashikimeve të marrëveshjes...

Ilir Meta dhe fundi pa lavdi i kauzave të rreme!

Nga Alfred Peza “Manifestimi” i 2 marsit u tha fillimisht se do të ishte një “besëlidhje” e re e Ilir Metës me shqiptarët. Edhe përpara,...

Meta: Do vazhdoj protestat në të gjithë Shqipërinë! Nuk synoj të...

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një mesazh të qartë të mazhorancës se deri në përfundim të mandatit të presidentit 24 korrik 2022, nuk...

Ato që mund të bëjë Ilir Meta e që si bën...

Nga Alfred Peza Pas “manifestimit” të 2 marsit, të organizuar nga Ilir Meta në bulevard, sa më shumë që Presidenti i Republikës ka hyrë në...
SiteLock