Wednesday, February 1, 2023
Home Tags Greqi

Tag: greqi

Pakti detar me Greqinë dhe përgjegjësitë pa rrugëdalje të Sali Berishës

Nga Myslim Pasha* U mbushën katërmbëdhjetë vjet dhe ja…sikur të kish ndodhur ditën e djeshme. Është ajo udhë që na çon çdo çast tek një...

Tërmeti me magnitudë 4.3 godet Greqinë

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë e shkallës Rihter është shënuar në Amfilochia të Greqisë. Sipas mediave të huaja, lëkundjet u ndjenë në orën 23:50 të së...

Ministri grek viziton sot Shqipërinë,PDIU: Të diskutohet heqja e Ligjit të...

Ndërsa pritet që ministri i Jashtëm grek të nisë vizitën zyrtare sot në vendin tonë, ka ardhur edhe reagimi i PDIU. PDIU ka reaguar përmes...

Ministria greke e Shëndetësisë: Rasti i 16-vjeçares nuk është hepatit akut

Në Spitalin e Përgjithshëm të Larisës ka rënë alarm për shkak të një vajze 16- vjeçare , e cila është shtruar për mjekim me simptoma të hepatitit. Sipas Protothema, simptomat e vajzës,...

Greqi/ Përfshihet nga flakët spitali COVID, digjet për së gjalli një...

Është përfshirë nga zjarri spitali Papanikolaou në Selanik, ku si pasojë ka ndërruar jetë një person. Sipas informacioneve të para të publikuara nga mediat vendase...

Identifikohen mbi 21 099 raste të reja me COVID-19 dhe 51...

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 21 099 raste të reja me COVID-19. Numri i përgjithshëm i infektimeve kanë arritur në 3,...

Lëkundje tërmeti zgjojnë Greqinë, ja sa ishte magnituda

Mëngjesin e ditës së sotme Greqia është zgjuar me lëkundje tërmeti me magnitudë 4.6 Rihter duke tronditur ishullin e Kretës rreth orës 04:20. Epiqendra e tërmetit...

Greqi/ Tifozët huliganë rrahin brutalisht me çekiç burrin, vajza e mitur...

Vetëm disa ditë pasi vendi fqinj, Greqia, u trondit nga vrasja huligane e një 19-vjeçari, një tjetër rast i rëndë me dhunë nga tifozët...

Koronavirusi në Greqi, 19,154 të infektuar dhe 93 viktima në 24...

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 19,154 raste të reja me koronavirus. Fatkeqësisht gjatë këtyre 24 orëve 93 persona nuk e...

‘Luftë’ bandash në rrugët e Athinës, rusët plagosin 30-vjeçarin shqiptar

Një “luftë” agresive mes bandave orët e para të mëngjesit të sotëm në Athinë, ka lenë të plagosur me armë zjarri një 30-vjeçar shqiptar. Sipas...
SiteLock