Home Tags Grate

Tag: grate

Rama e nis fjalën duke folur për gratë dhe vajzat: Nuk...

Kryeministri Rama e nisi fjalën në Kuvend duke folur për gratë dhe vajzat. Duke nisur nga numri i lartë i grave në qeverisje deri...

Britania e Madhe do të mirëpresë 20 mijë afganë: Prioritet janë...

Mijëra refugjatë afganë do të zhvendosen në Mbretërinë e Bashkuar pasi talebanët morën kontrollin e Kabulit. Është ky premtimi i qeverisë britanike, sipas BBC. Sipas...

Rritet pjesëmarrja e gruas në forcën e punës/ Vetëm në sektorin...

Nëpërmjet një njoftimi të publikuar në faqen zyrtare Ministrja e Financave dhe Ekonomisë ka bërë me dije se është rritur pjesëmarrja e gruas në...

Kush divorcohet i pari? Dalin shifrat për Shqipërinë! Gratë, “në luftë”...

Divorcet me kërkesën e bashkëshortes janë rritur ndjeshëm viteve të fundit. Sipas të dhënave më të fundit të publikuara nga Institutit i Statistikave, nëse...

Rama: E papranueshme të shpërfillen klithmat e grave, çdo komisariat persona...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se një tjetër prioritet është vënia në përdorim me një standard tjetër e teknologji më të avancuar e me...

Linda Rama: Gratë e politikës duhet të ngrihen në nivelin e...

Për Linda Ramën, gratë e politikës shqiptare, të cilave u është dhënë mundësia për të qenë në nivelet më të larta të vendimarrjes, duhet...

Në Parlamentin e ri do të ulen 45 gra dhe vajza,...

Parlamenti i ri i Shqipërisë dalë nga zgjedhjet e 25 Prillit do të ketë në përbërjen e tij 45 gra dhe vajza ose 32%...

Klodiana Spahiu takim me vajzat dhe gratë në Durrës: Te familja...

Deputetja Klodiana Spahiu, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me vajzat dhe gratë në Durrës, ku ka theksuar se ato janë vlerë e...

Basha, takim me gratë: Më thonë se jemi të braktisura, të...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me gratë në kryeqytet. Lideri demokrat theksoi se keqqeverisja ka rënduar mbi nënat dhe gratë...

Gratë e PD “ultimatum” Bashës: Do të qepemi në Instagram dhe...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me gra profesioniste të fushave të ndryshme, ku bashkëbiseduan për çështje të ndryshme që...
SiteLock