Home Tags Gra

Tag: gra

Sot Dita Ndërkombëtare e Grave në Detari/ APD i bashkohet iniciativës...

Si vend anëtar dhe me të drejta të plota që prej vitit 1993 në IMO, Porti i Durrësit i bashkohet kësaj iniciative të rëndësishme...

Publikohet studimi, pse gratë janë më të prekura nga dhimbja e...

Gratë kanë shumë më tepër gjasa se burrat të vuajnë nga dhimbja e kokës. Studiuesit zbuluan se 6 për qind, ose pak më shumë...

Raporti i PNUD-it: Në Shqipëri gratë nuk dhunohen vetëm në familje,...

Gratë nuk dhunohen vetëm në familje, por edhe në politikë. Ky ishte thelbi I gjetjeve të raportit të PNUD-it pas studimit: Dhuna ndaj grave...

Vendimi i Bashës për zgjedhjet në FRPD, i njëjtë si në...

Ka 24 orë që turfullojnë në rrjet e media njerëz pranë Berishës apo edhe pjesë e stafit të Belind Këlliçit, për vendimin e Lulzim...

Britania e Madhe do të mirëpresë 20 mijë afganë: Prioritet janë...

Mijëra refugjatë afganë do të zhvendosen në Mbretërinë e Bashkuar pasi talebanët morën kontrollin e Kabulit. Është ky premtimi i qeverisë britanike, sipas BBC. Sipas...

Organizata Ndërkombëtare e Punës: 13 milion gra më pak të punësuara...

Pabarazitë midis grave dhe burrave në botën e punës të cilat janë përkeqësuar gjatë gjatë pandemisë së shkaktuar nga COVID-19 do të vazhdojnë edhe...

Raporti i UN Women: Shqipëria e pesta në botë me më...

Shqipëria është vendi i 5 në botë që ka më shumë gra në poste ministrore, bëhet e ditur në një raport të UN women...

Veliaj: “40% e listës së PS janë zonja dhe zonjusha: Ata...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë një takimi me forumin e gruas tha se risia e Partisë Socialiste që nuk e ka...

Gratë shqiptare, heroina dhe të sakrificës

FORUM/ . Flasin Irini Qirjako, Liliana Kondakçi, Lili Cingu, Margarita Xhepa, Alida Hisku, Myfarete Laze, Elsa Xhai dhe Ela Tase Albert Z. Zholi Një ditë e veçantë...

8 Marsi/ Ministrja Evis Kushi bën gjestin e veçantë, dhuron lule...

Në kuadër të 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Grave, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Znj. Evis Kushi ka zgjedhur të surprizojë gratë e...
SiteLock